| DjJohnKoKosH a întrebat:

Mi-am spalat niste blugi si cand i-am pus la uscat culoarea maro de pe eticheta s-a intins pe blugi si acum se vede foarte urat.si nici la spalat nu se ia.blugii sunt noi deci nu as vrea sa ii arunc.stie cineva ce pot face?

Răspuns Câştigător
| zuumy a răspuns:

Daca nu mrege sa ii speli nici cu vanish nici cu altceva, ii poti vopsi. Spre exemplu, daca blugii sunt albasti, ia 2 pliculete de galus (e un pliculet micut de vopsea pentru textile.(e un praf) se gaseste destul de usor..la magazinele de textile, universale....sau foarte des, la raionul cu vopsele de oua si e destu de ieftin...in jur de 1, 5 lei) ai nevoie de 2 pliculete sau chiar 3 ca sa iti iasa pe blug si scrie pe pliculet cum se folosestewinking sau daca ai in oras "magazin"de ala pentru spalat covoare, paltoane, croitorie..acolo executa si vopsirea hainelorwinkingSper ca te-am ajutatwinking o zi bunahappy

1 răspuns:
| ionut1369 a răspuns:

Incearca cu Vanish sau sa ii bagi la masina de spalat pe grogram antipata.