| danut47 a întrebat:

Am o mare problema, ieri am spalat camasa mea alb cu romburi, de mână si am pus-o la uscat, dupa ce s-a uscat am vrut sa o calc, dar am observat ca are maimulte pete de culoarea albăstru deschis pe ea, am spalat-o cu dero, nu am folosit înalbitor, la fel cu scrie pe etichetă! Va rog ajutati-mă! Multumesc antcipat!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca s-o speli din nou, cu apa calduta si mai putin detergent.Clateste-o in trei ape, din ce in ce mai reci, in ultima pune 1/2 de pahar de otet. Daca nu esti multumit de rezultat du-te cu ea la magazinul de unde ai cumparat-o si da-le cu ea in cap!

1 răspuns:
| RainbowFade a răspuns:

Ai zis ca-i spalat-o la mana.Ai m-ai spalat-o la mana pana acum? Acest detaliu este important.