| bobonel a întrebat:

Ieri mi-am cumparat o geaca de blugi de la Pull & Bear.Cum eu obisnuiesc sa spal fiecare haina care o cumpar asa am facut si cu aceasta geaca. Dupa spalare,marea problema! Geaca avea pe spate o eticheta din aceea cum e la blugi in spate,din care a iesit culoarea si se vede foarte urat injurul acesteia, ba mai mult...culoarea care a iesit din eticheta respectiva s-a intins si pe alte portiuni ale gecii.Intrebarea mea este:Cu ce pot scoate aceste pete si daca stiti cumva daca rezolv ceva daca ma duc cu respectiva geaca sa le-o pun in brate celor de la Pull & Bear.Astept raspuns.Mersi

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Du-te cu ea inapoi, si incearca sa rezolvi amiabil, nu are rost sa faci scandal inainte sa vezi daca nu cumva coopereaza. Daca refuza, le spui ca urmatorul pas e sa te duci a ANPC, dar ai prefera sa o rezolvi pe cale amiabila.
Daca nu se rezolva, te duci la ANPC (http://anpc.ro/ pentru orice informatii despre) si faci o plangere scrisa, la care atasezi copii dupa bonul fiscal si orice acte mai ai si crezi ca sunt oportune.
Explici detaliat situatia, cum ai spalat geaca (temeparatura de spalare, etc, daca nu e aia de pe eticheta, pe'aia o pui, nu te dai de gol) si cum ti-a fost refuzat returul.
Mai departe nu ai decat sa astepti, ai o sansa sa se rezolve.
Bafta

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ArrianaM a răspuns:

Nu cred ca rezolvi nimic daca te duci si le-o pui in brate, nu iti vor da banii inapoi, dar ar fi trebuit sa te uiti inainte si sa tai eticheta daca era atat de colorata

| bobonel explică (pentru ArrianaM):

Eticheta nu putea fi taiata.Este cusuta pe geaca in spatele ei. Exact cum este la blugii Levis pe spatele lor eticheta aceea (deci practic face parte din geaca eticheta respectiva).Am bon fiscal de la ei plus un asa zis certificat de garantie) care l-am primit la achizitionarea produsului. Sper sa o schimbe altfel mergem mai departe (o reclamatie la OPC care cred ca nu le-ar prinde asa de binelaughing )

| bobonel explică:

Mentionez ca am bon fiscal plus un asa zis certificat de garantie (acea hartie care o dau ei la achizitionarea fiecarui produs).Si eu consider ca ar fi nromal sa schimbe produsul sau sa inapoieze banii.

| ArrianaM a răspuns (pentru bobonel):

Daca ai certificatul de garantie ar trebui sa o schimbe

| bobonel explică:

Mi-au schimbat-o fara nici un fel de problema! Va multumesc pentru raspunsuri!

| Usty a răspuns:

Sincer nu o sa fie bine daca te duci la ei, iti garantez ca o sa-ti puna mii de intrebari. Totusi nu stiu cum sa faci sa scoti petele. Depinde. Totusi este cam, stiu si eu, foarte ciudat faptul ca a iesit culoarea. Sincer nu la toate hainele iese culoarea de pe eticheta. Normal ca se intampla doar la un anumit material.
In loc sa le dai geaca, ce zici daca ii intrebi cum ar iesi pata. Tocmai daca nu-ti raspund sau o fac, dar cu indiferenta, atunci se le dai geaca.

| bobonel explică (pentru Usty):

Nu este nici un fel de problema.O sa le raspund cu cea mai mare amabilitate la toate intrebarile...Practic nu am nimic de ascuns.Am spalat geaca intocmai celor indicate de ei pe etichete, etc)

| elizarebek a răspuns:

Ar trebui sa o inapoiezi.ps: sper ca mai ai bonul.

| Dănese_Andrei_1991 a răspuns:

Nu merita sa te duci cu ea inapoi de oare ce o sa iese la mai multe spalari, si ar trebui sa tai eticheta respectiva, la mai multe spalari o sa iese pentru ca si eu am patit la o pereche de blugi exact la fel big grin