| Elisaliquue a întrebat:

Mi-ar place sa dau la aceasta facultate: Universitatea Nationala de Arte din Bucuresti.Specializarea MODA - design vestimentar;Admiterea consta intr-un
Test vocational (compozitie de specialitate) - practic (1 zi x 6 ore)
Tehnica : la alegere.Nu inteleg ,mai exact,la ce se refera acesta?Sunt sanse sa intru avand in vedere ca nu m-am pregatit intensiv in acest domeniu?(urmez mate-info)

1 răspuns:
| Shizen a răspuns:

Daca vrei sa intri la Bucuresti, te anunt ca fara pregatire nu ai sanse mari, sunt acolo studenti pregatiti, mai ales sunt si altii care au avut in spate un liceu de arte si totusi nu au intrat. Eu am vrut sa dau la Bucuresti, insa am ramas in orasul meu. Zici de tehnica? Se refera la creion, culoare sau mixta(creion si culoare). Ma rog, eu am dat un exemplu, eu sunt la grafica, tu la design vestimentar, nu stiu ce folositi mai des.