| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu admiterea la liceu:vreau sa ma duc la mate-info intensiv engleza, insa am inteles ca trebuie sa dau un test..In ce consta acel test?

Răspuns Câştigător
| damiana922 a răspuns:

Da eventual numai la engleza...e un test scris si oral cel putin asa am dat eu la franceza dar nu e mare lucru ...conteza mult media big grin in rest sunt doar de protocol happy

9 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Stiu ca acum doi ani se dadea proba la engleza la profilele cu intensiv engleza.Deci probabil ca si acum e aceeasi chestie.

| LoveCocktails a răspuns:

Pai numai la engleza poate sa fie si de exemplu noi am dat examenul cu cei care vor bilingv, dar am auzit ca este in toamna si test de diferenta (de engleza). Informeaza-te de la profesori tongue

| LoveCocktails a răspuns:

Pai numai la engleza poate sa fie si de exemplu noi am dat examenul cu cei care vor bilingv, dar am auzit ca este in toamna si test de diferenta (de engleza). Informeaza-te de la profesori tongue apropo, la ce scoala vrei?

| LoveCocktails a răspuns:

Apropo, la ce scoala vrei?

| LoveCocktails a răspuns:

Acum scriu like a boss deja 4 commurirolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca majoritatea exercitiilor pe gramatica se bazeaza, nu pe descrieri si alte alea.

| Elisss a răspuns:

Depinde, eu sunt la intensiv engleza si nu am dat proba de diferentiere, dar din ce am inteles e un test de engleza B2 adica vorbitor de limba engleza aproape nativ (C2 sau C e ultimu grad cum ar veni) asta e ce stiu euthinking

| Urii a răspuns:

Nu cumva este testarea la engleza mai? laughing)

| laurageorgi a răspuns (pentru Urii):

Aia mai.laughing)Nu prea stiu multe despre acest profil, deoarece nu a fost prima mea alegere si m-am razgandit in ultimul momentbig grin