| Ada11 a întrebat:

Mi-ar placea sa ma apuc sa scriu povesti. Am in minte cateva ideei, dar sunt curioasa sa aflu despre ce ati scrie voi. Deci. Aveti cumva niste ideei?batting eyelashes
Funda la ideea de care ma apuc >=care imi place cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| Dianna21 a răspuns:

Mereu m-au atras povestile cu personaje supranaturalebatting eyelashes.
Dar e vorba de povestea ta, deci trebuie sa aiba o parte din tine. trebuie sa-ti placa tie ce scrii :*. Un extras si din viata reala e bine venit :p
Bafta ^^

| Ada11 explică (pentru Dianna21):

O sa incerc sa fac o combinatie intre ce am eu in minte si supranatural. Mersi mult!

| Dianna21 a răspuns (pentru Ada11):

Multa bafta :*. Sper sa iasa ceva frumos smug

5 răspunsuri:
| A2895 a răspuns:

Daca vrei sa scrii trebuie sa ai tu o idee originala pe care sa stii cum sa o modelezi. Poti sa-ti gasesti o muza sau ceva care sa te inspire si de la care sa pornesti, dar nu poate nimeni sa-ti spuna o idee si tu sa dezvolti pe baza ei o proza buna.
Bafta!

| Eleenaa a răspuns:

Trebuie sa fie scrise din suflet, cum spunea si DiddleIly sa aiba o parte din tine. Si eu am scris cateva, gen dragoste si drama, mie astea imi plac mult.

| Answer95 a răspuns:

Mie imi plac cartile S.F. dar tu poti sa scrii despre ce vrei tu ...de exemplu ai putea sa scrii o poveste de dragoste sau de groaza, sau chiar S.F.sunt multe tipuri de povesti... sper ca te-am ajutat.