| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e foarte greu sa ma apuc de ceva. E normal? O las mereu pe ultima suta. Cum sa scap de asta?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate ai o perioada mai trista sau mai stresanta. Pai incearca sa tragi mai mult de tine si impune-ti niste recompense pentru fiecare lucru facut, de exemplu sa mananci o prajitura...

Si sa stii ca si lenea se vrea a fi inclusa in categoria bolilor mintale...

| RoCkKiD a răspuns:

E o problema de motivatie si nu cred ca o sa o rezolvi pe net. Pur si simplu ai alte prioritati decat chestiile de care ar trebui sa te apuci. Chestia asta o sa o rezolvi sau cu un terapeut sau in timp cu putina maturizare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci pe prima suta si te gandesti ca e ultima suta.

| Doja a răspuns:

Procrastinare, frecare de menta, de tzipar, si de alte animale.

Iti faci o lista in fiecare zi cu ce ai de facut si te tii de ea. Dupa cateva luni o sa-ti fie mai usor.

| NicoleEazi a răspuns:

Cateodata este normal, cand te confrunti cu aceasta stare in care vrei sa faci ceva dar ai vrea sa amani, te ridici pur si simplu si te apuci de acel lucru, ai nevoie de curajul ala de moment

| utilizatornou18 a răspuns:

Conteaza ca faci pana la urma...nu-ti fa griji, o sa treaca si perioada asta. Cand ii ceva important si are sens in ochii tai te apuci din prima n-o sa stai pe ganduri dar se pare ca in momentul de fata nu te impresioneaza prea multe.Ce poti sa faci este sa te gandesti ce doresti cu adevarat daca merita acel ceva sa depui vreun efort iar daca nu tot destept te poti considera ca rezolvi in umtima clipa orice ar fi. Si eu tot asa sunt si ma simt beatahappy Nu te stresa ca-i faina starea asta multi si-ar Dori-o. sti gen ai o obligatie iar tu te gandesti doar chill am timphappy asta inseamna sa fi tare big grin

| Andrei899 a răspuns:

Poti sa scapi de asta printr o mai buna planificare