| Tache_Dani_2000 a întrebat:

Miam luat niste benzi de epilare fara ceara, cum le folosesc?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Inainte sa le dezlipsesti, le freci intre palme pana se incalzesc.
Le dezlipsesti, le pui pe picior (de exemplu).
Odata puse, masezi partea in care le-ai lipit, astfel incat sa se mai incalzeasca si sa prinda fire de par, apoi le tragi repede de pe piele, in partea opusa a firelor de par.
Probabil ai primit si niste servetele umede, sa cureti ceara ramasa. Ai grija ca doar cu alea o poti curata, nu incerca cu apa sau alte chestii.

1 răspuns:
| horansgang a răspuns:

Pui pe zona cu par, freci putin si tragi in directia opusa a firului de par.
eu nu am folosit, dar asa am auzit ca se face. bafta!