| Gaby100n a întrebat:

Mie imi place de o fata mai mica cu 2 ani ca mine... cand am venit in noua scoala am auzit ca vrea sa ma cunoasca si intr-o pauza m-am dus sa ii vorbesc. da o plecat. nici nu m-o salutat ..si am mai incercat da tot acelasi rezultat... oare vrea sa fiu mai insistent? thinking

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa-i spui ca vrei sa o cunosti, opreste-o din drum, prezinta-te si spune-i cateva cuvinte. Apoi, o saluti, o intrebi cate ceva si tot asa, pana se incheaga o relatie.

| Seepty a răspuns:

Pentru inceput vorbeste cat mai mult cu ea fii mereu langa ea cand are nevoie de ajutor asa iti va accepta prietenia mai repede.