| BiancaByaBianca a întrebat:

Mie trebuie sa-mi vina menstruatia chiar in data de 23 ( seara de Inviere ) e bine sa merg la Biserica, e pacat sa ating Icoanele?

Răspuns Câştigător
| Sonia a răspuns:

Frateestraight face traim in sec 21happy regulile ala(stupide dupa parerea mearolling eyes ) sunt facute pentru vremea de atunci, parerea mea este ca de ce sa nu te duci? Daca asta este pacat ca am intrat pe stop in biserica, criminali in serie, hoti, violatori etc... ce sa mai zica.
La biserica este locul unde ne putem deschide, unde daca avem o probleme ar trebui acolo sa ne simtim impacati si Dumnezeu asta asteapta de la noi credinta...Pana la urma daca stam sa ne gandim asa a lasat Dumnealui femeiahappy
...Aceasta este parerea mea, eu una am intrat (chiar si fara sa stiu la inceput) in biserica cand eram la menstruatie happy

8 răspunsuri:
| julka a răspuns:

Din cate stiu eu, nu e bine sa atingi icoanele.

| purplegirl1234 a răspuns:

De obicei nu este bine sa atingi icoanele pentru ca se spune ca nu esti curata dar poti sa te duci la biserica in noaptea de inviere... eventual sa stai pe-afara si sa iei lumina si sa asculti slujba dar sa nu pupi icoanele.

| PinkLips847 a răspuns:

Intodeauna e bine sa mergi la Biserica. Atata timp cat nu te impartasesti totul este in regula(cel putin asa ne-a spus profesoara de religie.).Mai ales ca e asa de frumos la inviere:X...Baftabig grin

| Nocturne0 a răspuns:

Eu sunt baiat si am aflat si eu de cateva luni ca o fata nu are voie in biserica daca e pe stop
eu chiar nu inteleg asta...eu nu sunt prea religios dar daca ne gandim la teoria creationista Dumnezeu ne-a creat, asa le-a creat pe fete cu ciclu si asta e... daca au ciclu inseamna ca nu au voie in biserica cum ca "nu ar fi curate", adica Dumnezeu le-o facut asa.
sper ca intelegeti ce vreau sa spun si m-am exprimat corect
daca esti credincioasa ar fi mai bine sa nu atingi icoanele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey,salut Byutza!
Da,asa este la ortodocsi.
Dar TREBUIE sa te duci de Pasti la biserica.E pacat sa pacatuiesti, nu sa atingi icoanele.
A, si pastele e in 24(duminica)de ziua mea.
happy
Deci du-te!

| tudyyy a răspuns:

Nare nimic oh go on numa sa nu le patezi big grin

| Anyaaa a răspuns:

Tu vorbesti serios? straight face De ce sa fie pacat draga? Ca asa e natura umana? Pff.laughing
Bine, eu gandesc mai putin religios asa ca iarta-ma.Sunt ateu.

| Anyaaa a răspuns:

Exact,anonimus!