| repperrchitycat a întrebat:

Am o problema...Trebuie sa imi vina menstruatia si nu stiu daca am voie sau nu sa merg la biserica... E vreun pacat? Astept raspunsuri serioase si corecte!

P. S.:Am 12 ani!

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Nu ai voie daca esti pe stop. Normal ca este pacat, si nu sunt deloc superstitii, sunt lucruri ce trebuiesc respectate, lasate in scris cu sfintenie de mucenici. Cei ce comenteaza mai sus sunt vai de ei. Sideaza legile Bibliei si vor sfarsi tragic. Asa ca nu te lua dupa ei, si vei fi tu bine Deny.
Te pup!

8 răspunsuri:
| username6636 a răspuns:

Buna!
si. by the way. serios?! Tu chiar crezi ca mersul la Biserica cand esti pe stop e un pacat?! Asta e un pacat?! raised eyebrows WTF?! pai asta e ceva normal, de ce ar fi un pacat!? Mrg... nu cred ca te-am ajutat cu ceva, dar sincer. nu vad de ce e un pacat, sau ce legatura ar avea cu categoria "Dragoste&Sex".
Bye!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 12 ani.Esti un copil, nu poate sa iti interzica nimeni sa te duci la biserica daca vrei si crezi in Dumnezeu.

Personal mi se pare o prostie sa consideri un pacat ca te ai nascut femeie si ca ti se intampla un lucru atat de normal precum menstruatia. Daca tu crezi in Dumenezeu atunci nu crede in superstii. Pacatul e ala pe care il consideri tu pacat si pentru care te caiesti nu pentru ce spun altii.

| Andraasdfg a răspuns:

Draga mea, daca inca nu ti-a venit poti merge, dar daca ti-a venit, nu.Nu ai voie.:*

| Ina93 a răspuns:

Sincer eu am fost si nu mi s-a intamplat nimic ..normal asa se zice. dar nu e un pacat e doar un sange pe care corpul til elimina happy..astea pana la urma sunt superstiti

| Ella_Princess_1994 a răspuns:

Nu se intampla nimic pentru ca e normal la o fata sa se intampleasemenea lucruri du-te linistita si mai lasa superstiitilewinking

| ale09 a răspuns:

Ar fi si asta un pacat, daca esti inca virgina nu cred..doar nu intri in altar, te speli inainte de a te ducehappy

| username6636 a răspuns (pentru ale09):

Fetele nu au voie in altar! rolling on the floor I don`t want to live on this planet anymore!

| Liviucu a răspuns (pentru username6636):

Ce-i drept, si eu m-am crucit cu raspunsul asta. laughing