| andreea7520 a întrebat:

Minutele imi expira pe 6 martie, insa vreau sa-mi incarc inainte de 6 martie deoarece nu mai am nici un minut si nici un sms, (stiu totusi ca se poate sa-mi reincarc de doua ori pe luna), daca imi reincarc cartela cosmote maine, pe 6 martie imi expira? sau am tot o luna happy? cam stupida intrebarea dar vreau sa ma conving, sa stiu ca nu-mi reincarc pentru a vorbi 2-3 zile si apoi sa ma trezesc deodata ca mi-a expirat happy... mersi frumos.

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Optiunea cu minute si sms gratuite presupun... minutele expira dupa o luna de la ultima incarcare.
Eu prefer "freestyle" sunt tarife mai mici ( 1c in retea, 6c cu un nr favorit din alta retea si parca 10c cu restul ) avantajul e ca vorbesc de cat am credit si nu ma uit la calendar. Minutele incluse te cam imping sa le consumi daca tot le-ai platit, eu rareori stau la povesti la telefon happy

| dannys a răspuns:

Daca iti incarci cartela pe 3 martie de exemplu iti expira pe 3 aprilie.ai o luna valabilitate din momentul in care o reincarci.

| chupachups1234 a răspuns:

Tot o luna. Am raspuns prima:-P

| SanCri a răspuns:

Desi fac parte din alta retea telefonica...stiu ca pe cartele este indicat perioada in care este activa cartela, deci daca te incarci de exemplu pe 4 martie apoi cartela e valabila pina la 4 aprilie...asa e la Orange si ar trebui sa fie si la Cosmote exact asa deoarece cartela e valabila din momentul in care scrii codul de pe ea