| cripsontyphoon a întrebat:

Misiune imposibila. Am fost invitat in club si se duce si fata pe care o plac. Problema numarul 1 : Parintii nu ma lasa in club (nu cred ca am cum sa ii conving). Daca nu ma duc tipa va fi inconjurata in permanenta de baieti, alcool si oricat de cuminte ar fi mi-e teama sa o pierd.
Problema nr 2 daca ma duc o sa ma fac de ras, deoarece nu stiu sa dansez, si o sa fiu acolo cu o singura cunostinta, deci o sa raman singur ca prostul.
Nu am avut parte de astfel de experiente pana acum (am 17 ani) si cred ca am trait oarecum degeaba pana acum. Sunt in starea asta de 2 zile. am discontinente emotionale, nu pot sa fiu fericit de nimic, pana si cand face cineva o gluma sau incearca sa ma inveseleasca zambesc fortat. nu stiu ce e cu mine, Imi vine sa si plang si nu se intampla foarte des asta. Nu cred ca intereseaza cu adevarat pe cineva, insa daca exista cineva care ma poate ajuta sunt dispusa sa ascult orice sfat. Multumesc ca ati citit pana aici.

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Bun...si daca te duci acolo cete astepti sa se intample?
Ea oricum va fi inconjurata de aceeasi baieti si de aceeasi bautura. Crezi ca vei avea tupeul necesar sa o sustragi, sa o faci sa iti acorde tie mare parte din atentie?
Te vad un baiat timid si cuminte care mereu asculta de parinti. Sincer, in situatia ta, eu as sta mai bine acasa pentru ca mersul acolo s-ar putea sa te traumatizeze mai tare decat sa aflii ca ea a baut si s-a combinat. S-ar putea ca daca te duci acolo, sa o si vezi facand lucrurile astea.
De principiu, o tipa care merge in cluburi, are admiratori si bea alcool de la 17 ani, e o tipa careia nu ii plac baietii cuminti si sensibili.
Ti-o spun evident din experienta proprie. Nici eu nu suport barbatii timizi si nu i-am suportat niciodata. Ma enerveaza maxim. Ii apreciez de la distanta dar eu nu as avea rabdarea necesara sa stau sa trec peste carapacea asta timida a lor.
Poate ma insel si e ea altfel, dar avand in vedere ca nu ea te-a invitat...repet, cred ca o sa ai parte de o experienta negativa.

| cripsontyphoon explică (pentru sofisis):

Practic am fost invitati de aceeasi persoana. Timid, aici nici eu nu stiu daca sa te contrazic sau sa iti dau dreptate. Am curaj sa fac o multime de lucruri (cant la chitara de ceva timp si am avut si reprezentari cu public larg), ma implic intr-o gramada de chesti, insa de cand ma stiu am avut probleme cu familia, iar la faza cu fetele nu stiu de ce toate stau diferit.

| xMentalistul a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa iti zic.Dar daca te duci in club; nu cred ca o sa ramai singur caci dupa spusele tale va fi fata pe care o placi acolo; deci incearca sa vorbesti cu ea si sa ramai in compania ei daca tot o placi incearcati norocul.Si ce daca nu stii sa dansezi daca esti invitat improvizezi.Ca sa iti convingi parintii ar trebui sa le explici despre povestea ta de dragoste si ca nu te duci sa te distrezi ci pentru aceasta fata.Acum nu stiu ce gen de parinti ai daca sunt intelegatori sau nu.Nu stiu ce sa zic.Insa nu ai motive sa fii trist, profita din plin de viata caci ori ce moment pe care il pierzi fiind trist nu poate fi recuperat. Sper ca am fost de ajutor.Peace and good luck!