| edrinaady a întrebat:

Mmmm Buna! ma numesc adriana si as vrea niste porecle pentru numele meu multi imi spun adry dar vreau ceva ma nou... da funda pentru cele mai tari!

Răspuns Câştigător
| kiss1 a răspuns:

Buna'Buna'
Lasa-ma sa iti spun ca ai nume absolut magnific.Fii mindra in 1 rind de el.
vine din latina si inseamna: cel de la Hadria. In antichitate, Hadria a fost un mare oras din partile Venetiei de astazi (in Italia). Tot de aici vine si frumosul nume al Marii Adriatice. In calendarul crestin ortodox, ziua Sfantului Adrian este vara, pe 26 august.
Iar acum, hai sa te ajut cu citeva porecle. Sper sa iti fie de folos.
Adriana
Adry
Ana
Any
Adriela
Andreuta
Adreuta
Adruta
Adree'
Adrienuta
Andrienuta
Nutza
Anutza
Diuta
Drienutza
Didi
Dinutza
Diana
Rihana
Ady
Ada
Anda
Adrina
Andry
Riri
Rira
Adridi
Dii'
Dria
Nana'
Adrianutza'
Iana
Iri
Anya
Sper ca te-am ajutat. o zi buna.bye.bye.

8 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Ada, Riana, Ade, Adrienuta, Enuta, Andy, Ana, Ade, Dina, Dri, Adra

| gynutza_5762 a răspuns:

Adry pufy
andra
pufuandrytzoc

| ♥ Sorina a răspuns:

Adry
Ary
Ariana
annie
ria
riana[rihanna]
dia
driana
adrya
iana
.
Nu mai stiuhappy
Sper ca te-am ajutat.big grin

| anusha a răspuns:

Buna, uite cateva :Adry, Adre, Adra, Rina, Riana, Dri, Dria, Andrina, Adrina, Ada, Iana, Adrienutza, Adridi. Sper sa-ti placa.

| Georgy1033 a răspuns:

Adri, Adriela, Adreuta, Adruta, Adre, Adrienuta, Diuta, Drienuta, Dinuta, Dina, Riana, Dri, Dria, Andrina, Ada, Adrina, Andy, Riri, Ana, Ade
sper sati placa

| Georgy1033 a răspuns:

Adriela, Adreuta, Adruta, Adre, Adrienuta, Diuta, Drienuta, Dinuta, Dina, Riana, Dri, Dria, Andrina, Ada, Adrina, Andy, Riri, Ana, Ade
sper sati placa

| Ovy81 a răspuns:

Rya

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adrieputza