| biabianca a întrebat:

Moduri de incretire a parului va rog. cele mai multe fundita :*.

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Il poti impleti sau pune pe bigudiuri happy.

| Daria a răspuns:

Poti sa ti-l incretesti cu bigudiuri mici sau logic, cu ondulatorul
happy
funda?:*

| alonet a răspuns:

Faci melcisori din mese de par apoi pui staniol pe acel melcisor si incalzesti cu placa de intins parul, melcisorul se realizeaza in felul urmator: ridici in sus mesa si iti pui doua degete la baza suvitei apoi o dai peste deget, DAR NU RASUCIT ci ca pe o panglica, daca nu reusesti poate o sa filmez si o sa postez candva pe youtube happy

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna...pai pentru incretire este aparat special-ondulator electric sau la urma urmei bigudiuri.

| Ralucarrie a răspuns:

Pai eu stiu o modalitate pentru care nu ai nevoie de bigudiuri sau ondulator.
seara inainte de culcare impleteste-ti parul(sa nu fie in varful capului si sa strangi tare sa nu sa se desfaca cand dormi), dimineata cand il desfaci ar trebui sa ai cateva suvite ondulate.
uda-le un pic ca sa le ordonezi si gatahappy

| veveroi a răspuns:

Dupa ce faci baie pe cap...il stergi putin cu prosopul eventual bagi putina spuma in el( dar ai grija sa nu-ti incarce mult parul si sa ti se ingrase repede) si dupa aceea iti poti pune bigudiuri(uite o variante in cazu in care nu ai bigudiuri) dezavantajul e ca iti ia mult timp
http://www.youtube.com/watch?v=epuFmdcE4FA&feature=channel
sau sa-ti faci codite
sau sa ti-l prinzi asa:
http://www.youtube.com/watch?v=W2ZNsudkM6k&feature=related

astea sunt variantele fara caldura si cele mai recomandate pentr ca nu iti strica textura firului de par

iar alte variante sunt ondulatorul sau palca de intins parul dar mai subtire http://www.youtube.com/watch?v=PGCJVFP8Wgo&feature=related

ai grija de tine>:D

| Alexa_8596 a răspuns:

Pai, sunt biguduiri, dai si cu putin fixativ si sta. sau ondulatorul electric, cam oldschool, da' merge si el:d daca vezi ca parul tau are tendinta de a sta ondulat, poti incerca prin simpla uscare sa exploatezi aceasta tendinta. sunt uscatoare de par care au un "cap" special pentru ondulare/incretire. daca nu ai asa ceva poti folosi spuma si uscatorul normal doar ca in timpul uscarii variezi directia din care aerul cald "bate". [nu prea stiu cum sa explic]

Funda:X?