| adriana97_5200 a întrebat:

Nam ce face toata ziua n-am ce face stau in casa ma plictisesc... spuneti-mi ce sa fac...numai nu-mi spuneti du-te in parca sau mai esi pe afara am iesit inca e si mai plictisitor ajutati-ma deakuma incep sa pling

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un pic de plans, mai ales daca e numai din cauza plictiselii, nu strica, dimpotriva. Un antidot impotriva plictiselii este si cititul, eu asta fac cand nu am altceva de facut, pe langa ca este distractiv este si util, vrand-nevrand si fara sa te fortezi, mai inveti cate ceva, inclusiv un pic de romana si gramatica. Si inveseleste-te putin! Numai bine!

| Roxy a răspuns:

Pai sunati prieteni, faceti rost de un loc mare sau mnaoh cat de cat ok si nu foarte mobilat si dati un party mare de tot!big grin
Eu asa facbig grinimi sunt prieteni si mergem la casa al mien si dam un chef de 3 zile si 3 nopti laughing
Sincer! Eu am duc in parc cu varumio(suntem dus rau amandoi)si trecem pe langa oameni ce se comporta ciudat sau merg mai altfel si radem, iar dupa un timp la orice ne uitam radem de numalaughing
Du-te intr-o cafenea, un club, o terasa si poate mai cunosti lumehappy
Sunati prieteni si mergeti cu cortul!(pentru mine asta e bestial:X)
Sau cautati prietenlaughing
Poti sa te apuci de niste cursuri de dans, karate, inot(daca nu sti inotabig grin)si o sa iti faci o gramada de prieteni acolohappy
De citit nici eu nu prea am chef in vacantalaughing
:*

| adriana97_5200 explică:

Nu e o intrebare strani.si am "zubrit" tot anul am citit am invatat... dar acum imi vacatna vreau aktiune.bine spuneti-mi dar cum sai konving pe ai mei sa ma duca la tara.

| HeartAndSoul a răspuns:

Asta e cam o întrebare ciudată... dar invita si tu prietenii la un picnic... o excursie sau ceva.