| Iasmiine a întrebat:

Ne-a dat profa sa facem fise de lectura si habar nu am cum se fac sad. Ce trebuie sa scriu in ele? Fonda :*

7 răspunsuri:
| oanawww45 a răspuns:

Fisa de lectura este sa prezinti cartea ca un fel de rezumat (daca este vorba despre o carte)

| VIPER a răspuns:

Aaa fisa de lectura am primit si eu.trebuie sa faci o extindere a textului(sa zici in foile alea ce ai inteles u diun lectia aia)sper ca dai funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa coti pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lectura personajele cuvintele necunoscute si ce ti-a placut in lectura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super simplu trebuie sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la un subiect si apoi gandeste cu o sa-l povestesti.
Mult noroc la scrisul fisei de lectura!

| MoNNyKa a răspuns:

Trebuie sa prezinti un rezumat, alaturi de care poti scrie si personajele negative, pozitive sau sa le enumeri...