| DeCeMaiContează a întrebat:

Neata TPU! Voi trece direct la subiect:
Acum o saptamana m-am intors de la mare si le-am luat celor doua colege care au fost la ziua mea doua trofee mici cu inscriptia "Cea mai buna colega" pentru a le multumi pentru cadourile minunate pe care mi le-au facut.Eu am vorbit cu ele tot saptamana trecuta atunci cand m-am intors sa ne intalnim toti 3 ca sa le dau trofeele si sa mai mergem pe undeva prin oras. Miercuri am iesit cu una dintre ele care este actuala mea colega de clasa(cu cealalta fata am fost coleg in 5-8) si chiar ne-am simtit foarte bine.Ei bine, acum apare mica problema ca sa zic asa, dar nu are legatura cu actuala colega. Cealalta colega mi-a zis saptamana trecuta ca momentan(adica atunci) este la tara si ma va anunta cand vine ca sa vorbim sa putem iesi. Miercuri mi-a dat mesaj daca sa ne intalnim vineri sau azi.Eu am zis sa ne intalnim vineri(ieri) fiind si ziua ei deoarece am vrut sa-i cumpar si eu un cadou frumos.Ea m-a intrebat apoi daca actuala mea colega poate veni si i-am spus ca voi vorbi cu ea si ii voi da un raspuns in aceeasi zi.Din pacate, n-a mai putut azi.I-am dat mesaj colegei din generala ca colega mea nu poate veni(asta a fost miercuri). Ieri seara(adica joi) am intrebat-o la ce ora sa ne vedem azi si mi-a spus ca o vreme nu poate iesi ca are o problema cu telefonul si trebuie sa isi gaseasca altul.Am fost putin suparat ce-i drept, mai ales ca i-am cumparat si cadou dar i-am zis ca nu-i nimic si ca iesirea ramane pentru altadata si mi-a dat seen dar n-a mai raspuns.Credeti ca a mintit? Nu prea mi se pare plauzibil motivul cu telefonul, chiar daca se zicem ca se poate intampla, dar simt ca ma minte...am vorbit cu mama si mi-a spus ca poate momentan nu are bani sa iasa.M-am gandit si la asta,dar nu prea stiu ce sa cred... tare mi-e sa nu-si bata joc de mine! Voi ce credeti? Eu ma inteleg foarte bine cu ea, dar nu prea stiu ce sa mai cred! Mi s-a mai spus de catre alti prieteni ca fosta mea colega este geloasa pe actuala mea colega si ca pee a nu o mai plac, dar nu prea cred deoarece ea a intrebat daca poate veni si ea si in plus eu si cu ambele colege suntem doar prieteni si asa vom ramane.Astept cat mai multe pareri, chiar am nevoie de ajutorul vostru!
Cel mai bun raspuns primeste funda, iar celelate vot.
P.S.:Stiu ca am mai pus aceasta intrebare dar am primit doar un raspuns si doresc sa primesc mai multe!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Din moment ce te-a întrebat atunci dacă va veni și cealaltă fata și apoi s- supărat probabil ca s-a întâmplat ceva între ele. Poate are treburi pe cap și nu mai are timp sa iasă cu prietenii. Sau poate ca nu considera ca voi sunteți prieteni... nu mai știu ce sa zic, doar de la ea poți afla.