| barbuandrei7 a întrebat:

Nexus 4 sau s3

cel mai bun raspuns va primi funda

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Bine... acum conteaza si daca se pliaza ce ai tu nevoie, intrucat si Nexus are niste dezavantaje: nu poti introduce card microsd iar bateria este incorporata nu detasabila. Dar pe partea de performante, support, software este peste Samsung S3, pana la urma Google e mama lui Android.

6 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Nexus 4, intrucat pe de o parte este mai ieftin, pe de alta parte are procesorul mai bun memoria dubla (2gb), are rezolutie mai buna si ecranul de generatie mai noua (ips vs amoled)
Un review si specificatii complete poti gasi aici:
http://timez.ro/smartphone-google-nexus-4/

| barbuandrei7 explică (pentru supermamici):

Da,ai avut dreptate, m-am uitat la rewiuri si am vazut ca Nexus 4 e mai bun

| barbuandrei7 explică (pentru supermamici):

Pe mine ma intereseaza cat de bine si de repede merg aplicatiile, spatiu cred ca ajunge 16 GB

| supermamici a răspuns (pentru barbuandrei7):

Atunci Nexus 4 happy Daca te gandesti sa cumperi de la clickshop online, intrand pe clickshop de pe site-ul cu review-ul de mai sus eu voi primi un comision din comanda ta (asta in cazul in care te-a ajutat articolul). Mult succes

| supermamici a răspuns (pentru barbuandrei7):

Bine... acum conteaza si daca se pliaza ce ai tu nevoie, intrucat si Nexus are niste dezavantaje: nu poti introduce card microsd iar bateria este incorporata nu detasabila. Dar pe partea de performante, support, software este peste Samsung S3, pana la urma Google e mama lui Android.

| hiroyoshi577 a răspuns:

Daca stii engleza ai aici o comparatie foarte buna: http://www.pcadvisor.co.uk/......on-review/
Daca nu, uite comparatie si in romana:
http://zoda.ro/comparatie-intre-google-nexus-4-si-samsung-galaxy-s3

Concluzia finala se trage singura: conform calcului punctajelor se pare ca Samsung Galaxy SIII ramane lider incontestabil!

| Cosmin2002 a răspuns:

Eu cred ca S3 pentru ca are capacitatea cea mai mare
Funda?