| AndreeaChelaru a întrebat:

Niște statusuri despre „ochii albaștri"? cele mai multe au fundă love struck

Răspuns Câştigător
| me4ever98 a răspuns:

Uite cateva statusuri frumoase:

De ce în ochii tăi albaştri
Pluteşte-atâta vag mister?
Ori te-ai uitat prea mult la cer
Şi-ai năzuit mereu spre aştri?

Văd în ochii tăi de-azur
O imensă mare.
Deci, de mâine îmi procur
Colac de salvare!laughing

Ochii albastri ca seninul, te imbata ca si vinul :X!

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…sad

Era frumoasă ca visul unei nopţi senine de vară. Pleoapele pe veşnicie lăsate asupra ochilor ei albaştri sunt coşmarul nopţilor mele de iarnă.

Fara tine ma sting. Ma hranesc doar cu nopti din trecut. Stelele plang in urma ta. Cum as putea sa uit. Cerul e trist. Toate vorbesc numai de noi, iar mie mi-e dor de ochii tai albastri!

Sper ca ti-am fost de ajutor:*!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochi albaștri ca la broaște.

| TizZu15 a răspuns:

Ce zici de:
''Cei mai frumosi ochi sunt cei care te privesc cu dragoste. Si nu conteaza sunt caprui, albastri sau verzi...''

| Dulcika50 a răspuns:

Ochii albastrii sunt ca doi astrii

| squize2 a răspuns:

Ochi albastri ca cerul