| Marioana a întrebat:

As vrea niste statusuri cu "ochii albastri"
Ma puteti ajuta va rog?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ce frumosi sunt ochii tai albastri cand pictez totul in negru si suspsin in noapte fara sa te stiu aproape
Cand dorul tau ma cheama, Eu sunt lacrima Ce tremura in ochii tai albastri, O lacrima nascuta din prea multa suferinta... Si voi aluneca neputincioasa Pe obrazul tau, Ca o mangaiere Intr-o dupa-amiaza trista.
Eu stiu ca poate e mai dificil, dar in ochii mei albastrii vezi un suflet de copil ce vrea si incearca sa iasa la suprafata sperand sa cucereasca o inima de gheata
Mii si mii de ganduri

Scrise printre randuri

Se ascund in ochii tai albastrii

| Alynutzaaa a răspuns:

Ochi albastri si caprui fura inima oricui rolling on the floor! Asta e statusul cel mai cunoscut!

| AlexandruJohnson a răspuns:

Doreşti cumva un status pentru a-i împărtăşi sentimentele cuiva, atunci îţi recomand, un status romantic, la această oră târzie am lipsă de inspiraţie, dar o să-ncerc să te-ajut cu ceva:

Uitându-mă insistent ochii tăi adânci albaştri, uit că cerul e sus, iar cerul meu eşti tu.
Ochii tăi albaştri sunt ca oceanul dimineaţa, atât de jucăuş şi liniştit în acelaşi timp.
Sau, un status despre tine.
Priveşte-mi ochii mei albaştri, în ei, e scris numele tău.

Numai bine şi sărbători fericite! happy

Răspuns utilizator avertizat