| alexxxjdjdb a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep.
am 19 ani, si nu mai gasesc nici-un motiv sa mai traiesc in lumea asta. toata lumea pare fericita, numai eu parca sunt ultimul terminat, depresiv, si singur. cu oricine as vorbi, ca e baiat sau fata, imi da instant reject, orice as spune.nu ma mai pot concentra la facultate, prieteni nu am, mama a murit asta vara, si pot deja sa consider ca nu mai am familie, relatii 0, nu mai sunt bun de nimic (nu stiu daca am fost vreodata, dar macar acum stiu sigur ca nu mai sunt) arat ca dracu, cu o fata data de Dumnezeu parca cu lopata, am 190 cm inaltime si 60 de kg (va dati seama cum arat, si de aici motivul pentru care lumea nu prea vrea sa aiba de-aface cu mine), are careva vreun sfat? ati mai trecut careva prin starile astea? sau deja pot sa imi inchei socotelile cu viata

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa te preocupe un pic sanatatea ta, sa pui mana sa mananci, sa iesi afara, sa faci sport, sa-ti faci prieteni, ca la 19 ani viata este frumoasa si merita traita din plin, dar nu de unul singur!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt milioane ca tine. Ești singur dacă nu faci nimic ca să te apropii de alții. Lumea nu prea vrea. De ce să vrea, dacă tu nu faci nimic pentru asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Relatii 0? Adică? Ce fel de relații? Sfatul este să nu te mai concentrezi pe tine însuți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trec in fiecare zi. Si chiar daca unii obositi de aici iti vor da raspunsuri precum " toti au probleme, doar par fericiti, nu vezi tu totul", sa stii ca pentru unii oameni viata chiar e un paradis. Pentru altii e un iad, iar pentru ceilalti o nuanta de gri combinata din cele doua. Depinde de tine doar partial in care din astea te vei incadra. Motive sa traiesti? Faptul ca daca te omori lumea se va bucura dupa, vor rade de tine si pana si biserica va refuza sa ti faca slujba pentru ca vezi doamne esti sinucigas. Din pacate, viata este e o c*rva si daca nu incerci macar uneori cand ai ocazia sa o ***, te va pune in genunchi si distruge fara mila.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, problema ta este ca nu crezi în tine și nu te iubești.
Cum vrei sa te vadă o persoana într o lumina bună,dacă tu spui atâtea lucruri urate despre tine?
Nimeni nu are o " viata fericita" cu toții avem traume,momente nașpa,etc.
Ești capabil de multe lucruri uimitoare, trebuie doar sa crezi asta.
Oamenii care se feresc de tine doar din cauza cum spui tu "aspectului " Sunt doar superficiali, contează sa ai un suflet bun, sa rezolvi problemele cu capul, nu doar sa arăți ca de pe copertele de la nu știu ce reviste.