| gomen a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep. Deci, vreau sa devin mai dura, mai rece. Sunt prea buna la suflet. Sunt buna cu absolut toti, si cam toți ma iau peste picior. La școală nu ma baga nimeni in seama. Ma bag si eu printre ei, încerc sa devin prietenoasa, dar nimic, pleacă toți sau pur si simplu nu ma baga in seama. Iar daca e ceva cu care sa ii ajut, vin la mine, iar eu, cu inima mea prea mare, ii ajut si regret. Nu vreau sa fiu singura. Am un fel de cea mai buna prietena dar nici cu ea nu mai vorbesc cum o făceam înainte. Sunt o proasta. Sunt cea mai mica din clasa, si toți ma iau peste picior. Înafară de colegul meu de banca, cu care ma înțeleg chiar foarte bine cu el, numa' ca e cam nesimtit :/. Cum sa fiu mai dura, sa nu mai pun totul la suflet, sa nu mai am inima prea mare? sad

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

E foarte bine ca ești buna la suflet, nu trebuie să te schimbi. Cei care sunt prieteni cu adevărat, vor aprecia acest lucru la tine. Continuă să ii ajuți pe alți și vei fi fericita, chiar dacă nu își arata recunoștința.Vei fi înconjurata doar de cei care te apreciază cu adevărat. Nu uita ca e mai multa fericire în a da decât în a primi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

God
O persoana care mă înțelege
Sunt exact la fel ca tine
Îmi pare rău de noi

| Pizzaislife a răspuns:

Si eu sun cea mai mica din clasa si toti ma loau peste picior dar daca atunci cand se iau de tine nu i bagi in seama si stai mereu pe langa anumite grupuri chiar daca nu vorbesti prea mult cu timpul te vor baga in seama si ca sa pari dura nu mai ajuta decat pe cele mai apropiate persoane.

| Cuțu2 a răspuns:

Nu te schimba pentru niste persoane care nu merită. Nu o să ai de castigat si o sa regreți după aceea

| Omusinguratic a răspuns:

8linvata sa zici im bag pullla de cerinta voastrq ( invata sa inju4i)