| MariaMarty a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep...e vorba despre un verisor de-al meu, de acceasi varsta cu mine(e cu juma de an mai mic) asa,cu care ma intelegeam foarte bine, eu stand in vacante pe la el..deci cum spun, nu eram numai verisori, eram prieteni buni(cel putin asa era odata)..insa de vreun an de zile a inceput sa se schimbe si apoi intalnindu-ne intr-un club nici macar nu m-a salutat, eu fiind cu un grup de amici, el s-a uitat insistent la mine, dar tot n-a salutat..si asta se intampla prin decembrie anul trecut..deci a trecut ceva timp..si de atunci ne-am mai intersectat pe la liceu, unde ne-am ignorat.dar chestia e ca omu nici nu mai stie sa salute..si am zis ok, la inceput nu mi-a convenit.dar nu i-am zis nimic lui.pur si simplu m-am gandit ca daca omu nici sa salute nu e in stare..ma pot preface si eu ca nu-l cunosc..asa ca din greseala n-am mai mers pe la el acasa DELOC, din greseala i-am sters nr de telefon, pur si simplu m-am facut ca nu stiu cine e el..adica el fiind o prea mare ~personalitate~ cum sa ma salute..doamne fereste..asa,toate bune si frumoase..pana ce aflu zilele astea ca el a vorbit cu altii despre mine, zicand ca-s suparata pe el..si ca nici macar nu-l mai bag in seama..si ca el vrea sa ne impacam, iar eu nu vreau, ca el m-a bagat in seama si eu l-am ignorat..deci pur si simplu..cum naiba sa zica asemenea tampenii? cand nici nu e adevarat..si acum in continuare il voi ignora. poate e prostesc,imatur sa fac asta.dar asa sunt eu suparacioasa, mai ales ca nu las multi sa ma cunoasca cum sunt eu de fapt, dar el ma stia cum sunt..si m-a dezamagit..si partea nasoala e ca parintii lui m-au si botezat..si la un moment dat tot trebuie sa mai merg pe acolo..si stiu, tot ce am scris e o tampenie, dar trebuia sa ma descarc..si stiu, sangele apa nu se face.dar cand varu cu care m-am inteles asa bine, nici nu mai stie sa salute...eu m-am comportat ca atare..si nu inteleg de ce el trebuie sa comenteze la altii ca vai el vrea sa ne impacam si eu nu vreau (cand nici n-a incercat sa-si ceara scuze, sau sa invete sa salute)

Răspuns Câştigător
| VerdeLila a răspuns:

Ok atunci, nu-ti ramane decat sa astepti sa vina el sa vorbeasca cu tine...sau sa nu va mai vorbiti niciodata.
Sfatul meu ti l-am dat, cum e mai bine sa procedezi... altceva nu stiu ce sa-ti mai zic.

14 răspunsuri:
| VerdeLila a răspuns:

Du-te la el si intreaba-l de ce spune lucruri neadevarate despre voi; atunci veti incepe o discutie si el cu siguranta isi va cere scuze.
Daca ai zis ca esti si un picut mai mare decat el si stiintific vorbind, baietii se maturizeaza mai greu...fa tu primul pas, desi in mintea lui nu va fi asa.

| MariaMarty explică (pentru VerdeLila):

Dar eu nici nu vreau asta...adica,nici nu ma saluta cand ma vede..si eu ma port ca atare..insa acu sa aflu de la unii ca vai ca eu nu-l mai bag in seama, ca el a vrut sa se impace cu mine, dar eu nu.mi se pare aiurea, cand el nu a facut asta.iar primul pas, in nici un caz nu-l voi face.pur si simplu asta a fost alegerea lui sa nu ma salute..asa e acum alegerea mea sa ma prefac ca nu-l cunosc...insa nu inteleg de ce fix acu, se trezeste ca vai..nu l-am bagat in seama.

| VerdeLila a răspuns (pentru MariaMarty):

Oamenii mai fac greseli in viata. Nu stiu ce a fost in capul lui, ce l-a deranjat, ce l-a suparat. Insist sa te duci sa-l intrebi! Nu meriti o explicatie? tongue

| MariaMarty explică (pentru VerdeLila):

Eu nu fac nici un pas...si chiar de o sa-mi para rau, de o sa regret.o sa ma comport in continuare ca si cum nu l-as cunoaste...sincer,dupa ce faze a facut ..sa fac eu primul pas spre impacare mi s-ar parea umilitor.

| MariaMarty explică (pentru VerdeLila):

Multumesc oricum de sfat happy ...si da, stiu ca cel mai bine ar fi sa procedez cum mi-ai zis, dar..orgoliul asta.

| VerdeLila a răspuns (pentru MariaMarty):

Ok atunci, nu-ti ramane decat sa astepti sa vina el sa vorbeasca cu tine...sau sa nu va mai vorbiti niciodata.
Sfatul meu ti l-am dat, cum e mai bine sa procedezi... altceva nu stiu ce sa-ti mai zic.

| BornToBeLoved a răspuns:

Poate l-ai suparat cu ceva gest nepotrivit la
Un moment dat! Vorbeste cu el

| MariaMarty explică (pentru BornToBeLoved):

Tot eu sa fiu cea care face primul pas spre impacare>? nu..is cam orgolioasa, deci in nici un caz.

| BornToBeLoved a răspuns:

Atunci o sa ramana treaba asa, si ca verisori e urat

| MariaMarty explică (pentru BornToBeLoved):

Stiu. si mi-e ciuda ca fata de altii vorbeste si spune ca vai, nu-l mai bag in seama.dar mie nu-mi poate spune asta fata in fata..si eu as vrea sa ne impacam, dar..cum ziceam, is orgolioasa si in continuare o sa ma comport ca si cum nu l-as cunoaste.

| BornToBeLoved a răspuns:

E prea urat crede-ma, e si pacat! Asculta ma!happy

| MariaMarty explică (pentru BornToBeLoved):

Poate este...dar asta e, eu nu dau inapoi happy

| BornToBeLoved a răspuns:

Prapadita mica ce esti tu:*

| patrysyapatrisia02 a răspuns:

Eu zic sa discuti cu el si sa il intrebi dc a spus miciuni altora!

| carlapisicutza14 a răspuns:

Unii copii, cu cat creste mai mult uita prietenii care i-au fost alaturi, familia....Bineinteles ca ar trebui sa mergi si sa-l intrebi de ce se comporta asa cu tine. Funda? :*