| Supps a întrebat:

Niciodata nu am reusit sa bag la cap lucrul asta desi am facut asta de multe ori in trecut. De 1 Martie ce trebuie sa le dau la fete, flori sau martisoare? Motivul pentru care intreb asta este pentru ca vreau sa le daruiesc tuturor fetelor de la mine din clasa ceva si nu sunt sigur ce trebuie sa iau, flori sau martisoare, eu din cate imi amintesc se dau flori de 1 Martie si martisoare de 8 Martie. Plus ca mai trebuie sa-mi planific si bugetul pentru ca am aproximativ 15 fete in clasa si mai sunt si prietena si mama (care desigur au prioritate). Ofer funda celui ce imi lasa impresia ca o merita (a cere funda face exact opusul). Multumesc in avans celor ce ma vor ajuta.

Răspuns Câştigător
| nyko06 a răspuns:

Dupa cum vei vedea 1 si 8 martie sunt 2 zile cu semnificatie si importanta diferite 1 martie semnifica prima zi de primavara si atunci se ofera in dar martisorul iar 8 martie este ziua mamei si a femei si se dau flori.

1 răspuns: