| Andrəi a întrebat:

Nimic nu mai are sens. Viata asta e de rahat,degeaba ma rog in fiecare seara daca Dumnezeu nu ma ajuta,toti isi bat joc de mine si imi zic "O nu am știut ca esti cu X" chiar daca eu nu sunt cu ea,le-am arătat ce am vb cu fata respectiva si ca a fost o provocare sa vb cu ea,ea mi-a dat un biletel de care am mai zis"Sebi iubirea mea" mi-a dat sa incercuiesc daca o iubesc si am zis da (nu am avut ce sa fac, sora-mea m-a santajat sa vb cu ea daca nu le va spune parintilor mei ceva foarte rau facut de mine). Acum o colega de a ei mi-a aruncat biletul in fata si mi-a zis sa nu imi mai bat joc de fete si sa nu le mai caut(si ele vin pe holul meu). Nu am putut sa fiu cu aceasta fata pentru ca nu este plăcuta de niciun prieten de al meu( nu conteaza asta dar colegii mei sunt si vecini si coechipieri si singurii prieteni ai mei)si sora acestei fete m-a placut, nu pot sa ma cuplez cu X stiind ca isi tradeaza sora, plus ca aceste fete ies impreuna au niste iubiti, cu care nu am ce vb.Am zis ca ma duc pana la farmacie sa imi iau niste sirop de tuse cu codeina,un sprite,jeleuri si gheata si daca ma enervez beau si la scoala (poate mor acolo, sa ii pese cuiva de mine). Daca ma luati cu sticlele de J&B baute am mai zis de ce beau, poate ca o sa ma mut de la scoala, m-am saturat de nopti albe si zile negre

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Depresia se trateaza! Consulta un psihiatru si ai sa vezi ca tratamentul te va reface.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nimic nou sub soare, niste fraieri care mananca terci. Si tu vrei sa te sinucizi doar pentru fleacul asta... Ce ai sa faci cand o sa muncesti? Acum daca ai chef te poti muta de scoala asta la alta si gata problema dar cand o sa ai un job de care trebuie sa te tii ce faci atunci? Cand iti mai zic aia cv de genu : "Sa va tina,, zici un mersi arogant si gata. Si nu pasa vina spre dumnezeu. Comportamentul colegilor fata de tine denota ca esti slab si luat de fraier, ca daca te impuneai nu se intamplau chestii de genu asta. Pune si gandeste-te la ce faci rau in viata ta si schimba chestiile alea. Daca ramai la mila lu dumnezeu ai sa crapi de foame.

| wpetterssone a răspuns:

S-a lansat prima aplicatie mobila care ofera consiliere gratuita, direct de pe telefonul mobil http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

| giulia283 a răspuns:

Crezi ca a te sinucide e o soluţie? Nu trebuie sa le arati celorlalti ce ai vorbit tu cu tipa aia si cand ei iti spun ceva raspundele si tu la misto bateţi şi tu joc de ei. Si sorta ce fel de soră e nici nu poate fi numita asa din moment ce te santajeaza si te pune sa faci chestii si presupun ca si ea vrea sa rada de tine. Eu cred ca trebuia sa ii zici surorii tale ca nu vrei sa faci ce vrea ea ca oricum lucrul ala rau pe care l ai facut se va afla odata si odata.

| giulia283 a răspuns (pentru giulia283):

Ignora i e singura metodă.

| dd17 a răspuns:

Doamneee! Mai bine axeaza te pe scoala si lasa prostiile, ai timp destul pentru relatii!

| Andrəi explică (pentru dd17):

Nu e vorba de relatii, e vorba ca eu invat destul de bine doar ca acum nu mai pot iesi in pauza fara sa aud"Ooo Sebi sa va tina" si alte ***-uri spuse de prostii astia, nu am zis ca vreau o relatie decat cu Dumnezeu

| Andrəi explică (pentru dd17):

Nu e vorba de relatii, e vorba ca eu invat destul de bine doar ca acum nu mai pot iesi in pauza fara sa aud"Ooo Sebi sa va tina" si alte rahat-uri spuse de prostii astia, nu am zis ca vreau o relatie decat cu Dumnezeu