| CorinaAici a întrebat:

Niste statusuri pentru tarfe/tipe care ma enerveaza? Multumesc.

5 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

The answer : just get a life straight face

| CorinaAici explică (pentru zalisa):

I have a life. happy
That's why I'm asking you for this raised eyebrows

| mirelushata a răspuns:

Fiecare lucru îşi are vremea potrivită. Şi fiecare vârstă îşi are nebunia ei de clipă!

Unu, doi, schimbam foaia una doua...
Hai... zii fumezi, bei sau amandoua
Pe caldura asta tu te faci ca ploua.
Iti arde de prostii ca sigur nu ne arde noua

Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.

• S`ar spune că toate trec, amice... dar orice bubă lasă cicatrice

Nu astept sa`mi vina randu`. incerc doar sa-l fac pe taty`mandru

E doar o fata cat se poate de obisnuita :X Care nu are absolut nimic special..Are zile in care parul ii sta k naiba..si zile in care arata extraordinar :X

Spargem geamuri, Rupem dinti, Si le spunem la parinti Ca am fost copii cuminti

Palma dupa palma, asta te`ntareste si astepti belelele zambind smechereste!
Jucându-te cu cineva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună

Si`nchide ochii! Asculta asta macar.Hai sa fim copii.Iar! Iaar! Iaar!

Asta-i pentru mine, pentru ale mele.N-o sa le zic numele ca se stiu ele!

Femeia: înger când închide ochii, diavol când deschide gura.

Încearcă să zâmbeşti :], urmează sfatu`;> :..."Fii fericit :]] toate trec băh dă`le dreaqu "

niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac k` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`

Timpu` se scurge`n Reluare

Visele`se îneaca în mare. Orice`speranta în valuri dispare`! Azi te doare` maine disparehappy

Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului. e inocenta, dementa, dulce cand vrea. si ar fi putut fi. doar a ta!

Lumea este o scena, viata e un act. Ai venit, ai vazut si ai plecat.

O femeie deşteaptă ştie cum să se răsfeţe şi singură.

Când avem un examen/test şi vedem subiectele..prima întrebare e : "Când naiba am făcut noi aşa ceva?" laughing

Poţi să ai lângă tine o armată de oameni, dar dacă nu ai lângă tine pe cine vrei tu, te simţi singur.

Tot respectul pentru băiatul care are curajul să spună : "Nu pot, am prietenă şi o iubesc!"

Am sufletul mai fragil, de când îl am pe el.

Băieţii deştepţi apreciază fetele cu pretenţii, cu atitudine. Ceilalţi le numesc "fiţoase" şi trec mai departe.

Nu-mi spuneţi că sunt fiţoasă..cum vreţi să mă comport când toată lumea-n jurul meu e FALSĂ? ©

Îmi pasă prea mult de persoanele care nu dau 2 bani pe mine!

Odată ce au terminat de vorbit cu tine, încep să vorbească despre tine!

Aşa ai făcut cu mine, aşa ai făcut şi cu ea.Tot timpul pentru prieteni ţi-ai dat la o parte iubita!

Ea: M-ai dezamăgit total.
El: Ştiu! Dar când iubeşti, ierţi!
Ea: Greşit! Când iubeşti, nu îţi baţi joc. straight face

O singură greşeală am făcut, aceea de a-ţi arăta că ţin la tine.

Mi-e greu să vorbesc de tine la trecut, oricât de mult rău mi-ai făcut, nu pot să uit.

Peste ceva timp ne vom revedea...şi vei vedea cât de mult s-a schimbat "micuţa ta"!

Îmi place la nebunie când eu ţip şi tu mă pupi.

Clipele când ne furam săruturi, când ne dăruiam o îmbrăţişare, sunt încă în mintea mea, chiar dacă mă doare.

'Eşti un copil!' îmi spun mulţi. Dar am sentimente care mută munţi.

Nu vreau să fiu ca celelalte, eu sunt diferită şi vreau să vezi asta!

Ţi-a promis?-da te-a minţit?–da nu-i nimic, el o să regrete când o să fie prea târziu!

Din nou simt că mi-e dor, îmi doresc să fiu cu tine împotriva tuturor.

Un prieten bun e ca un sutien: greu de găsit, confortabil, sprijinitor, te ţine strâns şi întotdeauna aproape de inima ta.

Cică contează ce e în interior.Dar toţi se uită prima dată la exterior happy

Am fost de multe ori complet singură; nici prietenii nu mi-au fost alături, dar viaţa mi-a demonstrat câte pot face singură. ©

Urăsc senzaţia aia, când nici măcar prietenei tale cele mai bune nu îi pasă de ce te simţi rău!

Tastez "Îmi e dor de tine", apoi şterg şi scriu "Bine, tu ce faci?"

Şi ţi-aş pune întrebări multe, multe… Da’ ştiu că răspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte, puncte.

Nu tac, nu mă prefac, nu o să-i satisfac. Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.

Unele persoane sunt atât de false încât, dacă te uiţi pe spatele gâtului lor, scrie : " Made in China "! oh go on

M-am intoxicat de atâta răutate, spun STOP şi mă-ndepărtez de toate! straight face ©

Când cineva îţi spune : "Nu o poţi face!", tot ce trebuie să îi spui este :"Priveşte-mă." ¦

" Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile! "
" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi! "
"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
#Si lupt sa sti...ca merew mi-am dorit sa am ceea ce altii nu pot aveahappy
straight face invata`ma s ma port sau invata`ma s suport mirosu de porc imbracat in haine d import!
• Stiu, vre? i să schimba? i multe. Dar nu vede? i că tot ce face? i, vă face sa fi? i târfe!
• Trăieşte clipele intens Chiar când nu eşti înţeles, Curajos, dar visător, Găseşti pasul următor.
Dacă mi-aş aminti lecţiile de la şcoală precum îmi amintesc versurile din melodii, aş fi un geniu
Pasiunile noastre sunt precum apa si focul, sunt buni servitori dar stapani periculosi.¦

Joc carti si imi lipseste pacaliciul da-mi un BUZZ cand apari
Te bîţîi pe house nasol.Te prefaci ca bei si porţi gentuţă.Bă puţă, eşti gay?

Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Uită-i pe toţi care te-au uitat, nu are rost!¦

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi!
Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit! Iar eu am sa le urmez in continuare!

De la distanţă pare mică rău. dar de aproape e chiar imens sufletul său.

Femeile puternice au avut din totdeauna magia în priviri, sclipirea în cuvinte şi tandreţea în atingeri.

Voi avea mereu un caracter puternic! si mereu voi ignora oameni fara caracter!
Lucrurile frumoase se întâmplă accidental
Uneori, tacerea vorbeste mai mult decat toate cuvintele la un loc...
"suflet de copil`. :X Lacrimi de adult`. Si esentsa tare`.
¦Am momente când sunt rea. Am momente când sunt bună. Am momente când sunt calmă. Am momente când am nervi. Am momente când iubesc şi am momente când urăsc. Am momente când râd şi am momente când plâng. Am momente când pur şi simplu mă satur de comportamentul meu, aş vrea să schimb ceva la mine şi nu reuşesc

...Pe UnDe MerGi, ProFiTa pana pLecI! :X:X