| Ganduricolorate a întrebat:

Hei.Ieri la scoala a fost un bal[o petrecere]si se afla si baiatul de care imi place.La inceput nu am dansat deloc cu el. Apoi un coleg a pus o melodie lenta de vals.SI el era singur pe scari si m-am dus langa el si l'am intrebat ce are si el mi-a zis ca este obosit. L'am luat de mana si i-am zis sa dansam. Apoi am mai dansat dar foarte putin...laughing. Si iarasi colegul meu a abagat"Daca ploaia s'ar opri". Si eram in multime si vorbeam cu mama la telefon si nu stiam cum sa inchid mai repede.Si am ineput sa dansam. Mi-am pus capul pe umarul lui... O fata care dansa langa mine a zis ca ne sta foarte bine impreuna.Si cum multe fete trageau de el ca sa danseze cu ele. a plecat din cauza unei fete.Il plac..si o fata a zis ca se vede in privirea lui ca ma place.Cum as putea proceda in astfel de situatie?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii spune mai nimic. Il tratezi ca si pe un baiat de care esti atrasa. Discutii banale (placute, nu plictisitaore), glumiti impreuna, fa-l sa se simta bine cu tine. Chiar sa te apropii de el sa vezi ce caracter are, pana sa te indragostesti ca bleaga si mai vezi de-acolo cu ce se mananca.

| maryangelll a răspuns:

Se pare ca e mai timid asa ca ar fi bine sa fi tu mai directa daca vrei sa fi cu el, dar in niciun caz sa nu te duci la el si sa-l intreni pur si simplu daca vrea sa fiti impreuna, ci sa ii arati intr-un mod subtil ca-ti place de el zambindu-i atunci cand il vezi si sa incerci sa intretii o conversatie cu el despre muzica preferata, pasiuni, hobby-ri etc. Si inca ceva daca are profil de facebook intra pe el si uita-te sa vezi ce-i place si cand vb spune-i ca si tie iti plac aceleasi lucruri dar fara sa-i dai impresia ca tu stii ca lui ii plac tot aceleasi lucruri si daca tot face pe inabordabilul dupa toate astea inseamna ca trebuie sa tintesti in alta parta. Mult noroc si sper ca ai inteles ceva din ce am scriswinking

| symylove a răspuns:

Incearca sa ai o discutie sincera cu el si daca te place felicitari,,, daca nu te place si flirteaza cu alte fete pierderea lui inseamna ca nu te merita...
Funda plizz?big grin

| miky1804 a răspuns:

Fi sincera. spune. i k il placi!