| mihaimihai9595 a întrebat:

Noroc
stiti azi dupa parerea mea s-a intamplat ceva ciudat
m-am intalnit cu o fata pe care o iubesc, de ceva timp nu neam intilnit stiam doar ca pina acum ca are prieten
ea mi-a propus sa ne intalnim (doar atit)
cind neam intilnit ea ma inbratisat si m-a sarutat pe obraz
din moment ce imi place de ia am crezut ca si ea inpartaseste acest sentiment evident mam bucurat
am inceput sa ne plimbam
a mai trecut ceva timp, dar intr-o fractie de secunda pe linga noi a trecut un baiat cu bicicleta sau salutat reciproc el s-a oprit
ea s-a dus la el si la inbratisat si la sarutat pe obraz (cum a procedat si cu mine ) toata asta s-a intamplat in ochii mei (inchipuitiva prin ce am trecut) asta s-a intamplat foarte repede
dupa care el a plecat mai departe
ea s-a intors la mine ca si cum nimic nu s-a intamplat (numam asteptat la asa ceva)
nu stiu cum credeti ca ar trebui sa procedez mai departe, o iubesc foarte mult si as vrea sa fim impreuna ce ar trebui sa fac
nici nu stiu ce sa fac mai departe o iubesc
si putin ma incomodez sa-i spun ca vreau sa fim impreuna
ma tem sa nu fiu refuzat
cum credeti cum e mai bine sa-i spun ca vreau sa fim impreuna

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, in multe grupuri de prieteni se obisnuieste sarutul pe obraz atunci cand se intalnesc si nu e nimic mai mult decat un salut, care arata ca intre ei exista o relatie mai stransa decat o au cu alte persoane.Nu fi ingrijorat pentru asta.Trebuie sa te obisnuiesti cu faptul ca si intre fete si baieti poate exista prietenie, iar prietenia nu se confunda cu iubirea. Oricum e vorba de alt gen de iubire, cum ar fi intre frati. Daca ai ceva sa-i spui, spune-i deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturile mele :
1)Scrie mai corect ca nu inteleg
2)Asa e stilul ei.
3)Intreab-o tu personal, nu-ti fie rusine
4)Daca esti mic, mai asteapta sa cresti

| blk23 a răspuns:

Daca a imbratisat la fel si celalalt baiat, probabil ca asa se comporta ea de obicei, eu cred ca vrea sa fiti doar prieteni. Nu te grabi sa-i spui ca vrei sa fiti impreuna, intalneste-te cu ea si incearca sa-ti dai seama daca te place sau nu.