| yeahthisisnormalgirl a întrebat:

Nu am mancat 3 zile absolut nimic si azi am mancat la pranz un biscuite belvita start cu struguri si portocale (57 calorii) apoi salata de mozzarella si rosii (putina) gustre 2 biscuiti belvita start si acum compot de piersici: 2 jumatati de piersici si niste suculet (compot cumparat) o sa ma ingras?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca te infometezi cateva zile si apoi mananci, la un moment dat, organismul o sa inceapa sa isi faca rezerve de grasime si astfel nu vei mai slabi, iar in plus, poti intampina o serie de probleme de sanatate din cauza asta. Mai bine compuneti o dieta care sa nu excluda niciun aliment, insa pe care sa le consumi in cantitati mai mici, pentru a slabi constant si fara a-ti pune in pericol sanatatea. Dar e alegerea ta, oricum. Iar ca sa iti raspund la intrebare: nu te vei ingrasa doar de la atat, insa daca vei continua sa te infometezi, pentru ca apoi sa mananci putin, nu vei mai slabi si mai mult, starea ta de sanatate va deveni din ce in ce mai deteriorata.

| borntotwerk a răspuns:

Nu e bine sa te infometezi..mananca putin, dar mananca.Asa m-am infometat si eu vara trecuta si mi-a venit rau si m-am dus la spital:-P

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa te ingrasi, dar posibil sa ajungi la spital cu perfuzii

| Dheutsik a răspuns:

Nu,nu o sa te ingrasi.Dar pe vitor evita infometarea, mananca putin dar des si incearca sa eviti mozzarella, paine si orice ce contine zahar. Funda?