| Same1099 a întrebat:

Nu îl pot uita! Trebuie să recunosc că, în ciuda a tot, încă a rămas acolo, undeva, în inima mea.
Totul a început într-un mod banal. Ne văzusem o dată în locul unde eu făceam repetiții pentru un spectacol și ce-i drept, mi-a atras atenția din prima. Pe Facebook, ne împărtășeam reciproc like-uri, ador etc. Menționez ca eu am 18, iar el e mai mare ca mine cu 6 ani. După o săptămână, întâmplător, ne întâlnim în fața școlii. Eram cu o prietenă care se cunoștea cu el și spre uimirea mea, am făcut și cunoștință. Ne-am privit adânc și lung în ochi și sincer, am simțit o conexiune puternică. După acea întâlnire, involuntar începusem să mă gândesc la el. Ulterior, începusem să conversăm prin mesaje, iar treptat ne mai vedeam total întâmplător până să realizez că m-am îndrăgostit. Trebuie să spun și faptul că el este un om orgolios, ambițios, arogant.
Povestea în sine este foarte lungă, așadar voi încerca să scurtez.
După foarte multe luni în care am conversat virtual și ne mai vedeam, el a ales pe altcineva. Mă îndrăgostisem nebunește și eram gata sa fac orice pentru el. Deși în pofida acestui fapt, nu mă las ușor. Ma gândeam la el tot timpul și tot ce îmi doream era sa fiu mereu aproape de el. Nu am avut o relație, deși îmi doream și asta.
După tot acest timp în care poate am fost mințita sau m-am mințit singură, în care plângeam și tot ce făceam era sa ma înec în gânduri, făcându-mi rău singură. El doar mi-a spus ca ar trebui sa îmi vad de treaba mea. Nu îl deranjasem niciodată, nici nu i-am arătat ca îl doresc cu disperare, însă el găsise pe altcineva. Ideea este ca în timpul în care am vorbit, nu eram doar eu cea care dădeam semnale, ci și el, chiar foarte multe. După ce s-a cuplat cu tipa respectiva, ba mă urmărea cu mașina, ba trecea intenționat prin fața mea, îmi tăia calea, se uita lung și insistent la mine. După această situație, eu nici puțin nu am mai vorbit cu el, l-am evitat cât am putut de mult. Nu pot sa zic ca el s-a comportat corespunzător cu mine în tot timpul în care am vorbit și asta mă intrigă pentru că în ciuda acestui lucru, sentimentele mele nu s-au schimbat în rău. Și după mult timp în care nu ne văzusem și nu ne-am vorbit, el totuși făcea gesturi ciudate. Când ne mai vedeam, se uita la mine cu un anume regret, deși prietenelor mele le spunea ca el ma considera doar o amica, etc etc.
S-au întâmplat multe de atunci, nu mai vorbim de 9 luni, ba chiar conflicte de familie și totuși, asta fiind ceva foarte grav, el tot nu poate dispărea din mintea și inima mea. Zilele trecute ne-am întâlnit la un eveniment și se uita la mine, se punea la masa în poziții în care sa ma poată privi, părea puțin intimidat în prezenta mea, uneori, se mai uita și când ma uitam înapoi, își muta privirea intimidat. Ce sa cred? Ce să mai cred? De când a apărut în viata mea, m-a zdruncinat cu totul.
Am nevoie de înțelegere și un sfat bun, vă rog. Cei ce ați trecut prin asta sau puteți înțelege, nu ezitați să îmi scrieți!
Pentru că nu știu ce să cred, dacă a ținut vreodată la mine măcar puțin. Și de ce mai face gesturile alea?! De ce?! Eu asta nu am putut să-nțeleg deloc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad nici un gest deplasat, dimpotriva, se vede clar ca barbatul ala fuge de tine si te evita cu orice pret.
Cred ca tu faci obsesie din nimicuri, pentru ca nu poti sa-i ierta ca nu te-a ales pe tine.
Da-i pace! Omul are 6 ani mai mult si-i evident ca vrea pe cineva mai matur.

| Nemessys a răspuns:

Toata problema se poate rezuma la o singura propozitie : Te-ai indragostit de cine nu trebuie, de cineva care nu da 2 bani pe tine.

Eu nu va inteleg pe unele. cum va puteti indragosti de baietii care va trateaza cu indiferenta si care va ignora?