| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi gasesc un loc de muncasad doar ce am terminat liceul

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai decis sa nu urmezi o facultate, du-te la somaj, depune actele necesare si vei primi somaj in cazul in care nu iti gasesti un job. In acelasi timp te vor ajuta sa iti gasesti un job, te pot anunta cand se gaseste ceva pe profilul tau si poti face cursuri de recalificare gratis in cazul in care nu gasesti nimic pe profilul tau. Asta cred eu ca ar fi cel mai bine sa faci... Cat despre job... Se gasesc destul de greu. mai ales daca stai intr-un oras mai mic... Marea majoritate isi inchid activitatea... Du-te la somaj si vezi tu dupa ce se intampla! Bafta!

| EUSIATIT a răspuns:

Mai fa un curs de masaj. manichiura coafura ...etc ceva ce se cauta si mai poti sa faci si acasa acest lucru doar daca iti place daca nu...

| EUSIATIT a răspuns:

E greu pentru toti cu locul de munca eu am terminat facultatea si...caut dar fara experienta nu ma vrea nimeni toti ma intreaba cita experienta am in domeniu Asa ca mai invata ceva si ia-o de jos ...si poate vei reusi bafta

| Ben. a răspuns:

Cred ca ar trebui sa inveti o meserie.

| MarYoBenucci a răspuns:

Sunt atatea meserii sau angajatorii care angajeaza ce-l putin in buc cauta in ziare net etc sau fa o scoala de specializare particulara.,,, in ceea ce-ti doresti sa faci... bafta