| zBub a întrebat:

Nu inteleg ce vad toti asa frumos la ochii caprui ..eu ii am caprui si nu'mi plac delocsad mor dupa ochii albastri/verzi

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fiecăruia îi place ce n-are de obicei. Probabil şi cei cu ochi verzi au momente când tânjesc după cei căprui. Şi eu îi am căprui şi mi i-aş dorii verzi, mai ales că s-ar potrivi foarte bine cu culoarea părului meu. Oricum, ideea e să te accepţi aşa cum eşti, şi ochii căprui şi cei negri şi cei albaştri şi cei verzi pot fi foarte frumoşi dacă şti să-i pui în evidenţă cu un make-up potrivit. Mai există şi varianta să apelezi la acele lentile, dar sunt foarte incomode deci nu-ţi recomand. Părerea mea, du-te la un make-up artist şi cere-i sfaturi pentru culori şi produse de make-up care să-ţi pună ochii în evidenţă.
Succes!

| Axys a răspuns:

Comanda lentile de contacthappy

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Asta ti-ar trebui, sa te indragostesti de ochii tai laughing)

| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Nu prea stiu ce sa zic,ar trebui sa te obisnuiesti cu aceasta culoare. Eu ii am albastrii si uneori mi-as dori sa ii am caprui, iar uneori ii ador asa cum sunt. Totusi, ai putea apela la lentile de contact, dar nu cred ca merita. Mai bine apeleaza la un make-up artist si intreaba-l cu ce culori ai putea sa iti scoti ochii in evidenta.
Pa, pa!

| Lumeaîn3D a răspuns:

Nu văd de ce nu ţi-ar plăcea. Ochii căprui se asorteaza cu orice culoare a părului şi a hainelor..Sunt CLASICI big grin

| Mahmurul20 a răspuns:

Conteaza omul...

| valeryan4 a răspuns:

Eu ii am verzi si as vrea sa ii am caprui.Fiecare cu ce n-are.