| PanteraNeagra1999 a întrebat:

Nu inteleg de ce Mamele trebuie sa fie bagate mereu in caterinca noastra sau mereu cand ne certam cu cineva prima care intra-n cearta e mama thinking adica sa imi bag in mama ta sau sa o f:t pe mama ta
cum vine asta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca instincul matern iti spune ca tii cel mai mult la mama ta, si cand e sa-l injuri pe unul, il injuri de ce ii mai drag lui adica fiinta care i-a dat nastere.

| MadalynaOk a răspuns:

E ceva in instictul fiecaruiahee hee gen e persoana de pe lume la care ti cel mai mult prima data. de aia e subiect de caterinca injuraturi.

| Idontknownaything a răspuns:

Pentru ca este cea mai importanta persoana.
Noh, oricum acum daca iti zice cineva "ma- ta!" ( eu, nu stiu de ce, dar folosesc mult "replica" asta, mi-a intrat in instinct, din pacate) "baga-mi-as" etc. nu mai are nicio importanta, e prea comuna injuratura. eu ma enervez doar daca-mi spun "mata".