| tweety_8071 a întrebat:

Nu mai rezistcryingnici un baiat nu ma place si pe langa asta nici o fata din clasa nu ma suporta decat douasadnu stiu de ce, pentru ca nu le-am facut nimic nu le-am vorbit urat niciodata.Am observat ca ma barfesc pe la spate. Un coleg a zis ca sunt invidioase pe mine pentru ca sunt mai frumoasa decat elelaughingNu mai stiu ce sa fac nu vreau sa ma urasca, eu sunt o fata de treaba, sunt sociablila, amuzanta si dragutastraight facesi totusi nici un baiat nu ma place.De ce se poarta fetele asa? Si de ce nu ma place nici un baiat, eu sunt sigura ca arat destul de bine oare sa fie comportamentul de vina. u find poate mult prea tupeista?

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasa mai baietii in pacelaughing
Colegul ala care ti-a zis asta a incercat sa te flateze si i-a reusit.
Ciudat aspect.Esti tupeista si nu ai pretendenti? E pentru prima data cand aud asa cevahee hee
Trebuie sa cauti la cei din jurul calitati esentiale pe care sa ti le cultivi si tu si totul o sa vina de la sinebig grin

| juniper a răspuns:

@tweety vad ca treci prin aceeasi perioada ca si mine, parca retraiesti ce am trait si eu, am mai spus asta in alte raspunsuri, ca in clasa a 7a toti isi bateau joc de mine si ca si tine eu nu-i barfeam, nu le vorbeam urat, eram politicoasa si cuminte, dar ei au profitat de asta si astfel au inceput sa ma batjocoreasca, am suportat criticile lor un an, nu vreau sa treci si tu prin asta, invata sa fi rea, chiar daca eu nu eram asa, tu mai ai inca o sansa, fi mereu cu capul pe sus si sa nu-ti pese de ce zic ceilalti, fetele sunt doar geloase pe tine, iar baietii... ei lasa, sunt si alti baieti pentru tine, nu neaparat trebuie sa-ti placa unul din clasa. Fi mai indrazneata si sigura pe tine. Sper ca te-au ajutat sfaturile mele happy

| juniper a răspuns:

Sa-mi dai mesaje daca vrei sa ma mai intrebi ceva in legatura cu raspunsul.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E posibil ca ceilalti sa creada ca esti fitoasa.Las-o si tu mai moale si 'coboara-te ' si la 'nivelul' celorlalti! De fete ce sa zic: asa suntem noi...mai invidioase din fire. dar ne trece! Incearca sa le abordezi chiar tu, dar daca nu merge fa-ti alte prietene ca are balta peste! Ah, si majoritatea baietilor le plac fetele mai 'sensibile', sfioase, finute.incearca sa te comporti conform varstei!

| costymaximus a răspuns:

Poate esti cu "nasul pe sus", trebuie sa detaliezi de unde si cind a inceput "raceala"asta intre tine si colegii tai.

| roox a răspuns:

oh go on
Sigur te plac mulţi băieţi, dar în tăcere don't tell anyonewinking
Şi în privinţa fetelor, dă'le'n măsaoh go on. Aşa sunt şi astea de la mine'n clasăwinking
Bănuiesc că eşti în generală, dacă e aşa, gândeşte'te că mai ai 2-3 ani şi pleci la liceu unde'ţi vei face noi prieteni \m/
şi încă un sfat. bănuiesc că nu sunteţi singura clasă din şcoală... ei bine, atunci încearcă să te împrieteneşti cu alte fetewinking. du'te în pauză la elevii de servici pe şcoală...etc

Baftă
XoXo

| kiwii a răspuns:

Crezi tu ca nu te place nic un baiat? eu nu's de acord. Dar poate fiindca tu esti mai energica, vorbareata... tupeista (poate) le e frica sa te abordeze. Incearca sa faci tu primul pas catre un baiat, sau asteapta pana se iveste unul mai.curajos sa zicem laughing
Iar despre colege, lasa'le in pace.Si eu tot cam asa ma inteleg cu colegele mele.Si sunt destul de fericita ca in loc sa isi gaseasca o activitate imi studie mie viata.Lasa'le sa te barfeasca pana se satura ca oricum sunt numai vorbe...

| leeleevelo a răspuns:

Stii ce trebuie sa faci? Sa le lasi pe alea 2 sa te barfeasca, si in rest sa fii tu insati, pentru ca un prieten adevarat te va accepta asa cum esti. Ai spus ca ai incredere in tine, deci se poate sa fii un pic "ingamfata"(dupa parerea lor) pentru ca ai o atitudine sigura pe tine, si poate ca te plac mai multi baieti dar pari inabordabila. Incearca sa discuti mai multe cu colegul care ti-a facut complimentul, poate ca asta a fost semnalul lui ca te place. Deci sfatul meu pentru tine este ca atunci cante pleci de acasa dimineata sa te uiti in oglinda si sa iti spui :"azi o sa vb cu toti din clasa si o sa le arat cine sunt eu" sau " azi o sa le arat tampitelor care ma barfesc ca eu sunt asa si asa" dar nu in sensul de razbunare, ci doar ca un fel de target. Daca am vb mult si prost, spune-mi. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca prea multe probleme iti faci in legatura cu toti colegii fapt care ii faci sa creada la un moment dat ca esti artificiala in dorinta de a socializa cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistitawinkingwinking. Eu ma inteleg bine cu majoritatea cunoscutilor, dar prietene am doar 2. Si cu baietii rolling on the floorrolling on the floor, am numai fraieri (exceptie vreo 3-4)! Cand le place de mine, nu mi-o zic deoarece sunt aproape siguri de refuz pentru ca m-au vauzt tupeista, dar asta nu inseamna ca nu ma plac... oricand le-as da un indiciu sau ceva, ar sari la gatul meuwinking. Si asta nu inseamna ca duc lipsa de baieti, pur si simplu sunt mai prosti si nu pe placul meu, dar ii mai accept pe unii doar ca sa am cu cine sa vorbesc cand ma plictisesc.
Deci nu te alarma, stai calma! E foarte bine daca esti tupeista, si daca nu ti-ai gasit inca pe cineva, eu ti-as zice ca pana acum nu am simtit acei fluturi, sau sa ma indragostesc...pana acum nu am gasit pe cineva pe gustul meu. Mai asteapta si tu putin, daca iti menti tupeul, vei vedea cand schimbi anturajul cat de bine iti va prindewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai stresa... urmeaza exemplul pitipoancelor si spune-ti cand te enerveaza fetele alea :"ma invidiaza dusmancele"laughing...glumesc,dar in mare trebuie sa le ignori. Si in legatura cu baietii, poate ar trebui doar sa le acorzi un pic de atentie si sa te bagi tu in vb cu ei si de aici totul vine de la sine.Succes si asteptam ca data viitoare sa ne intrebi: "cum scap de baietii care ma plac si care ma streseaza?"laughing (Nu te supara pe mine, asa fac eu combin seriozitatea cu gluma, fara intentia de a enerva pe cineva)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact acellasi lucru se intampla si cu mine nimeni nu ma place, mai ales fetele cind vreau sa stau cu ele in banca ma resping sau se muta in alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ar tb sa incerci sa te impui...degeaba esti dragtza, amuzanta, etc daca nu stii sa iti pui in valoare aceste trasaturi.Incearca s te impriet ca fetele:propunele o activitate, iesiti intr-un parc, etc.Baietii vor veni ei stai fara grijaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si tu esti gen de aia nu te suporta nimeni am o colega la fel
de iti vine s-o impusti

| Pop_Luci_1997 a răspuns:

Poi in primul rand eu sunt baiat si zic ca acele fete nu te suporta din cauza invidiei 100% sincer si eu sunt barfit din toate partile, mai ales colegii mei insa nu ma deranjaza deloc, am 2 amici mi-s destui, ma distrez cu ei si suntem unu pentru celalat la bine si la greu si in privinta baietilor nu cred sa nu te placa nici un baiat mai iesi si tu cu fetele alea cu care te intelegi si vezi sigur o sa gasesti un baiattongue