| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport!
Trebuie sa slabesc dar nu reusesc. Am ambitie, dar problema mea este mama. Cand vreau sa fac sport sta langa mine tocmai pentru ca stie ca nu suport. Cand vreau sa mananc ceva imi aduce la nas ciocolata si alte cacaturi. Parca nu ar vrea sa slabesc. Nu stiu ce sa fac. Imi taie toata motivatia. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| yourloveisroxy a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza ce face si ca tiai dori sa te ajute nu sa iti faca mai mult rau

| LorenaAnca a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si explica-i intentiile tale si intreab-o de ce face ceea ce face.

| d2i2n2 a răspuns:

Buna!
Pai daca tu intreadevar vrei sa slabesti, ai putea vorbi cu mama ta si i-ai explica de ce vrei sa slabesti. Poate daca ii explici te lasa sa faci sport si sa mananci ce vrei (ceva sanatos, nu ciocolata ca ciocolata nu te ajuta sa slabesti).
Dar poate si mama ta se gandeste la sanatatea ta, de aceea nu vrea ca tu sa slabesti.
Acum depinde de tine daca faci pasul de i-ai explica mamei tale totul.
Sper ca te-am ajutat.hee hee
Pa-Pa. wave

| Neah1 a răspuns:

Ai vorbit cu ea despre asta? Explicai ca vrei sa slabesti si motivele tale si ea ar trebui sa te sustina. Nu stiu, poate-ti da ciocalata pentru energie dupa exercitii.thinking