| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia de aproape 3 luni, dupa ce am avut ultima relatia sexuala tot acum 3 luni neprotejata.Am fost le medic mi-a facut ecografie si testul de urina si au iesit negative ambele.De atunci am facut protejat mereu nu am avut probleme. Dar ma nelinisteste grav. tin sa mentionez ca inca de la prima mea menstruatie am avut dereglari iar un destept de ginecolog mi-a spus ca nu voi mai avea probleme dupa ce imi incep viata sexuala.Eh s-a intamplat si asta si tot nu mi s-a reglat. Oare alimentatia si un stil mai haotic de viata pot influenta asta? va rog din suflet astept parerile voastre.va pupa bella

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Alimentatia influenteaza negativ menstruatia doar in cazul in care esti anorexica. Daca nu ti-a spus ginecologul ca ai avea chisturi ovariene si ai peste 18 ani, du-te la un endocrinolog pentru investigatii suplimentare.