| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot iesi in oras sau afara cu un baiat. Trebuie sa fie si o fata cu mine. Pur si simplu cand sunt cu un baiat sau mai multi ma simt cam ciudat si sunt o fire mai timida. Si nu ma comport cum sunt eu de obicei. Intre fete pot sa spun ca sunt chiar nebuna. laughing Ce pot sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Daniella13 a răspuns:

Asa suntem majoritatea. Vei intalni baiatul care te va face sa fi exact asa cum esti tu, sa te poti comporta normal, fara sa te ascunzi, fara sa ai retineri, sa fi intimidata, o sa vezi ca nu ai nevoie de nici o prietena trebuie sa fi tu insati.

3 răspunsuri:
| andalu a răspuns:

Si sa intelegem ca,,, nebuna esti tu,,, de fel?! Sau asa vrei sa pari pentru a fi mai cool? Nu trebuie sa fii nebuna cand iesi cu un tip, trebuie sa intelegi ca si ei sunt tot oameni, nu te gandi ca ei nu sunt timizi in prezenta fetelor.Mai tarziu realizam ce fraieri eram sa ne temem de pers de sex opus.Important este sa iesi baieti cu care ai lucruri in comun pentru a putea initia sb de discutie.Nu cred ca ti "se impleticeste limba" daca vb in fata unui baiat,, si daca este asa, nu-i pb, continua sa vb si dupa ce o vei face de cateva ori, chiar si asa, deficitar, vei realiza ca nu ai de ce sa te temi.Nimeni nu te va condamna daca esti putin timida.Important este sa nu devii aroganta(sau sa "te ascunzi" sub orice "alta masca")pentru a ascunde aceasta timiditate,,,
Am mai dat raspunsul asta: doar supunandu-te (practicand) anumite lucruri de care te temi vei ajunge sa iti infrangi temerile respective.Asta e, daca nu singurul, cel mai de baza "leac"

| @@ a răspuns:

Asa eram si eu la inceput ca tine.
dar apoi mi-am dat seama ca aveam de pierdut daca tot o luam pe prietena mea cea mai buna dupa mine cand eram cu un baiat
pentru ca el e interesat de tine nu de prietena ta...
incearca sa fii cat mai calma.ca nu e cine stie ce.gandeste-te ca iesi cu cineva care s-a nimerit sa fie baiatlaughing
pe mine ma ajuta chestia asta
o sa fie bine ai sa vezi trebuie doar sa ai incredere in tine
mult succes:*

| Majj a răspuns:

Nu trebuie. Pana la urma e si el o fiinta umana. Si daca e normal, se simte atras de sexul opus. Ai incredere in tine...altfel vei lasa o impresie proasta. Succes :*