| SweetAngel1995 a întrebat:

Nu pot sa dansez, pur si simplu nu stiu cum sa ma misc dupa muzica si mi se pare ca toata lumea se uita la mine, cind dansez dans in doi mereu stau incordata si ma impedic de aceea refuz mereu baietii care ma cheama la dans. As vrea sa ma invat dar nu stiu cum.De fiecare data cind ies cu fetele sau cind se organizeaza ceva la scoala stau mereu pe scaun.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt zeci de tutoriale pe Youtube care au scopul de a invata si pe altii sa danseze. Poti cauta si poti face si tu la fel ca ei. Stiind miscarile si stiind ca ceea ce faci este corect, poate nu te vei mai jena. Asta ar fi prima varianta. A doua ar fi sa chemi o prietena apropiata care stie sa danseze si sa dansati amandoua pe diferite melodii. Repetand si repetand, dansand si dansand, poate vei scapa de acea incordare pe care o simti. Pe langa asta, a zis bine cel de jos, daca nu merge si nu merge, da ceva pe gat sa prinzi curaj.