| Lory_8806 a întrebat:

Nu stiti cu ce se trec repede pistruii?

9 răspunsuri:
| Mauve a răspuns:

Pentru indepartarea pistruilor exista o sumedenie de tratamente naturiste dar nu numai. Printre tratamentele naturiste se numara, mastile pe baza de drojdie de bere amestecata cu apa oxigenata; lamaia se spune ca face minuni si este indicat sa te speli cu zeama de lamaie in fiecare zi, evitand zona ochilor (lamaia este indicata in special femeilor cu tenul normal-gras); mastile cu ingrediente lactate cum ar fi laptele si iaurtul au proprietati de albire a petelor, asa ca combina-le cu felii de castraveti sau caise. Daca nu ai de iesit din casa, poti sa iti prepari o masca pe baza de ceapa: tai o ceapa marunt, o amesteci cu 4 lingurite de otet si o pui la frigider cateva ore dupa care o intinzi pe zona cu pete si o lasi sa actioneze timp de 20 de minute. Foloseste mastile naturiste pe un timp mai indelungat pentru a putea vedea efectele pozitive!
Nu uita si de cremele din comert pentru pistrui si fondul de ten care poate acoperi petele de pa fata. Poti apela si la tratamente chimice sau cu laserul pentru indepartarea pistruilor insa sunt foarte costisitoare si de durata.

| cuteandfunny a răspuns:

Cu lamaie tai o lamaie feliute si o pui pe fata

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Eu stiu ca pistruii nu se duc. daca vrei o solutie ca sa nu se vada, date cu rimel.

| NuExista a răspuns:

Ia o radiera. big grin

(fond de ten.Nu trec repede(deloc cred).fac parte din piele, sunt din nastere.)

| Vali87 a răspuns:

Repede, imposibil, du-te la dermatolog sytiu ca sunt niste creme care te ajuta sa ii ameliorezi, adica sa ii faci mai putin vizibili, de eliminat de tot, cred ca e mai greu, du-te la dermatolog, el stie cel mai bine.

| DeeeaA a răspuns:

Amesteca zeama de lamaie cu bicarbonatul si date pe fatatongue
la mine a functionat.tongue
funda? pupP

| scully a răspuns:

Glaspapir big grin
Consulta un dermatolog, el stie mai bine remedii naturiste, etc.winking

| Mykidutza a răspuns:

Eu stiam ca nu trec niciodata

| Alexa_3837 a răspuns:

Eu stiu ca pistruii sunt naturali si nu fac rau, si sunt foarte frumosi, incearca o lotiune preparata din lapte dulce si castravete. Taiat in rondele mici, castravetele se pune intr-o cana, se acopera cu lapte proaspat nefiert si se lasa la macerat cateva ore la rece. Apoi se scurge laptele si se tamponeaza fata de 2-3 ori pe zi.