| VitaminaColorata a întrebat:

Nu stiu ce sa fac nu mai imi merge enter'ul si tasta cu care stergisad CUi i s-a mai intamplat si ce ati facut ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.
roaga un adult :
scoate tastatura din unitate si desfa-i tasta enter si backspace.
Se desfac atunci cand tragi : preferabil cu un cutit, surubelnita.
Apoi iei un servetel pe care il uzi cu spirt, si tamponezi locul in care era enterul si backspace(tasta care stergi).
Lasi sa se usuce, timp de aprox 15 min.
Pui tastele la loc : le apesi in locul in care erau
Pui cablul tastaturii in unitate si verifici daca merge.

La mine a functionat.
succes.
bye.

4 răspunsuri:
| bogdang a răspuns:

O solutie temporara... Start -> All programs -> Accessories -> Ease of access -> On screen keyboard
Acolo le gasesti pe ambele...

Incearca sa o cureti un pic (tastatura) si daca nu merge desfa-o si vezi ce are... daca nu vrea si nu vrea, cumpara alta...

| LucianGabriel a răspuns:

Pai incearca sa scoti butonul si sa vezi daca mai sunt bune contactele. Dar daca ai tastatura numerica, poti folosi enter-ul si tasta delete de acolo.Sau iti cumperi alta tastatura

| bebitzuluy a răspuns:

Desfa tastatura ca poate ti-a cazut cauciucul ala care este sub buton.

| AleBlajovici a răspuns:

Si daca am laptop?