| Lyndsey a întrebat:

Nu stiu cum sa incerc o discutie cu baiatul de care imi place. Il plac de mai mult de un an si vreau sa-l cunosc si pe interior. Noi doi ne salutam de fiecare data cand ne vedem. O data, in urma cu vreo 4 luni, m-a intrebat ce fac. Eu i-am raspuns sec, ca bine, iar el a continuat sa vorbeasca mai mult, cand l-am intrebat si eu la randul meu ce face. Poate asteapta si el ceva, chiar daca nu isi doreste nicio relatie.
Stiu ca as putea vorbi cu el de scoala, de vreme, de vacanta,...
Dar cum? Ce anume sa-l intreb. Vreau explicit, dupa stiu ca discutia va decurge normal, de la sine. Multumesc pentru atentie!

2 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Pai daca ii raspunzi sec, ce rezolvi? intreaba-l ceva de muzica, de ce echipa ii place, de un film...de scoala ca nu se mai face ca e frighappy

| Peaches a răspuns:

Poti sa il intrebi de hobbyuri, de mancarea preferata, de muzica... ma rog, chestii personale... dar asigura-te ca ii spui si tu despre tine, ca sa isi poata da seama daca te place cu adevarat. Sper ca asta te ajuta! Have funwinking

~Roxetta