| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemuță. va întreb pe voi fiindcă nu sunt genul de om care sa vorbească ceea ce simte cu prietenii, oamenii apropiați. Voi sunteți obiectivi și chiar dacă ma judecați, nu ma deranjează laughing
Deci, vorbesc cu un băiat de ceva vreme, îl cunosc de vreo 3 ani, dar anul trecut am reușit sa ne întâlnim, din greșeală, dar totuși ne-am intalnit. Am început sa vorbim mai des, ne-am și întâlnit de vreo 2 ori. în fine. La un moment dat, am ieșit cu niște prieteni undeva și ghici cine era acolo?! Clar, era el, dar nu singurel, ci cu o domnișoară și o doamna. M-am prefăcut ca nu îl vad și mi-am văzut de prieteni. Am aflat după ca de fapt, acea domnișoară era iubita lui. Nu am zis nimic fiindcă atunci nu știam sigur. Ne-am mai întâlnit întâmplător, dar n-am mai vorbit asa des și ori de cate ori ii scriam, ba nu răspundea, ba îmi zicea ca a fost ocupat. Am înțeles ideea. După m-am mai întâlnit cu el odată, totul părea sa fie bine, dar totuși am ținut sa intreb dacă are iubita. Îmi spune ca nu. Nu l-am crezut, dar încercam sa ma mint și îmi tot ziceam ca poate am văzut eu rău... a început vacanta, n-am mai vorbit. după vacanta era clar ca o sa îmi scrie, dar el nu știa ca eu aflasem acum din surse sigure ca are iubita. După cum am spus, în prima săptămână de facultate îmi scrie. Eu normal, nu am mai rezistat și i-am zis. Mi-a zis și el, de data asta adevărul, dar eu i-am zis ca nu are rost sa ne mai vedem. Eu nu vreau sa fiu no.2. Acum o luna i-am scris, după ce m-a șters de la prieteni. L-am întrebat simplu ce face și mi-a răspuns, mi-a zis ca își cere scuze pentru tot și ca nu m-a șters din lista de prieteni din cauza ca ar avea ceva cu mine, ci pentru ca avea nevoie de o pauza. Am zis ok, fiindcă fac și eu asta uneori. de atunci mi-a mai scris de 2 ori, odată mi-a zis ca am putea sa ne mai întâlnim (am uitat sa specific, nu mai are iubita) și acum 2 zile m-a întrebat ce fac, i-am răspuns, dar nu mai aveam baterie și n-am mai putut vorbi. Următoarea zi i-am scris, am văzut ca nu îmi răspunde și l-am întrebat dacă e ok, dar ghinion, nu mi-a raspuns. nu mai înțeleg nimic? De ce comportamentul asta? Am uitat sa specific ca în seara în care mi-a scris eu am ieșit în club și acolo am dansat cu un băiat, care e colegul lui, dar eu nu știam asta și e posibil ca nici el sa nu fi aflat.
Din cate va puteți da seama, se poate observa" ca-s în limba după el", cum s-ar zice. El nu cred ca știe treaba asta fiindcă eu nu prea arat. oricum ce e de facut? O sa va zic aici și ce cred eu (ca nu m-am lungit destul deja laughing nu știu de ce am impresia ca el ar mai avea câteva opțiuni pe lângă mine și își permite sa se joace puțin cu inimioara mea, ce-i drept, prima data când ne-am întâlnit eram super emoționată și o fi zis ca sunt ușor de manevrat. aștept niște păreri. Băieți, voi faceți asa ceva? Scrieți unei fete, iar apoi nu mai răspundeți? Care e ideea ca eu nu pricep?!
Sper ca nu v-am plictisit, dar nu am reușit nicicum sa scurtez povestea straight face

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg de ce te complaci in a fii a 3-a roata la caruta?!
De ce te prezinti atat de disperata?
Baiatul stie, vede, dar te ignora cu buna stiinta! Ori are ochi si urechi doar pentru iubita lui, ori nu-i interesat deloc de insistentele si dispararea ta.
Ai fost respinsa in mai multe feluri, ai fost ignorata si tu continui sa insisti fara sa pricepi ca nu-l interesezi pe baiat.
Baiatul asta a scris doar la insistentele tale, deci, fara dorinta si spontaneitate, doar ti-a raspuns la mesajele tale, asa ca, nu se considera ca el ti-a scris, cand el de fapt ti-a raspuns.
Nu te mai imbata cu apa rece, cand un baiat alege sa fie cu alta, retrage-te!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Usturător, dar adevărat! Mulțumesc, cred ca aveam nevoie sa fiu stropita cu putina apa rece. Ma voi redresa, cu siguranță happy

| cristimihailov a răspuns:

Daca tu ii lasi loc de joaca, el va juca.

Du-te la el, spune-i totul si asteapta raspunsurile. Spune-i ca daca te mai minte, dispare din viata ta.

Si vezi ce iese. Nu te astepta sa fie ultimul.

| PersonajFictiv a răspuns:

Imi place atitudinea cu "chiar daca ma judecati,nu ma deranjeaza ",good job.
Oh,ai stricat totul,te-a mintit atata timp ca e singur iar in timpul asta el era cu o fata,de fiecare data cand el era "ocupat " era de fapt "preocupat cu gura ei " nt nt nt,si tu acum vrei sa intrii in o relatie cu un prefacut si mincinos,adica mna,ce se poate intampla?
Sa fie in relatie cu tine si sa minta pe alta ca e singur, apoi cand se plictiseste de tine sa se duca la aia? laughing
Ooooook, si intrebarea ta finala e despre mesaje laughing)
Ma asteptam la un "Ce ziceti, sa fiu cu el intr-o relatie sau nu? "
Mda, ce sa zic de mesaje, are un motiv pentru care nu ti-a raspuns.
CLAR nu are credit! Oh, era pe Facebook? N-are net!
Intra pe Facebook dar nu raspunde? Pai nu vede!
O zi buna.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Doar am zis "sunt în limba după el". Știi cum e, exact ala care te respinge, e prințul de care te îndrăgostești. Dacă la băieți funcționează treaba "cu cat te respinge mai mult, cu atât e mai interesat", la fete de ce nu s-ar aplica?! Eu nu am zis nimic de o relație fiindcă nu vreau pe cineva care minte și mai face știu eu ce lucruri, asta s-ar întâmpla după multe demonstrații și decizia ar fi a mea, nu as cere sfatul nimănui. Ideea e ca el mi-a văzut mesajul și nu răspunde. Eu nu i-am cerut sa ma adauge înapoi la prieteni, nu l-am pus sa-și ceara scuze și nici nu i-am zis sa-mi scrie. De ce naiba sa scrii și apoi nu mai raspunzi?! I don't get it! Mulțumesc oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Eu nu vreau sa fiu no.2."

la cat esti de anosta si disperata...mai pune niste numere peste 100, iti zic eu cand sa te opresti.
asta daca stii sa numeri pana acolo.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu exageram, băiatul asta n-o fi Brad Pitt. Dacă nu sunt no.1, pot sa fiu doar no.2 (o fi una care da cu el de pământ și aia e no.1, restul sunt toate no.2). Zic și eu, în cazul în care are mai multe. Deci, cu număratul stau cam prost astăzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg perfect. Asta mi se intampla si mie. Dupa o relatie de 3 ani a zis ca nu mai sunt genul lui iar duoa ce a vazut ca nu ii merge cu alta s-a intors la mine. Incearca sa il faci gelos. Spune-i sa va intalniti in oras si tu mergi cu un alt baiat. Lui sa ii spui ca acel baiat e doar un prieten dar sa te comporti cu el ca si cu un iubit. Imbratisari si strangeri de mana ca exemplu. Sa ii vezi reactia si daca te va intreba despre acel baiat sa fi sigura ca nu vrea sa te piarda. P.s. am postat si eu o intrebare si daca ai putea sa imi dai un sfat ar fi super. Multumesc!

| 17Ioana a răspuns:

1. Esti ca o roata de rezerva pentru el, daca nu are gagica, te cauta pe tine
2. Nu este nici o problema ca ai dansat cu respectivul, nu ai o relatie cu el
3. Din moment ce vorbea / iesea cu tine si avea o relatie, e o problema. Si tie iti poate face la fel, Mai bine incerci sa-l uiti si sa nu-l mai cauti ca e posibil sa suferi mai mult dupa, in timpul unei relatii si vezi ca iese si cu alta tipa.
Incearca a-ti faci un gagic, dar sa nu fie din grupul lui de prieteni, baietii au o mandrie prosteasca, ah pai esti cu aia, pai a fost gagica lu x, a facut aia aia aia... pe cand baietii se lauda ca au facut x lucruri cu aia, aia si aia... sper ca ai inteles ideea