| TheTimeKiller a întrebat:

Nu stiu cum sa invat la romana sad. Am pierdut destul de mult in anii trecuti si acum sunt clasa a 8a si nu stiu ce sa invat prima data. Am ajuns la fraze(am facut subiectiva predicativa si atributiva) am invatat elementele de relatie si nu pot sa aplic sad. Azi am dat o lucrare si voi lua nota 3 sau 4 pentru ca nu am stiut sa aplic. Va rog ajutati-ma. Cum sa invat la romana? Ar trebui sa fac o legatura intre lectii? Daca da intre ce lectii? Adica profesoara ne spune ca noi nu stim cum sa invatam. Eu incerc sa retin definitii, cuvinte(ca la fraza cu elementele) dar peste putin timp le uit.

3 răspunsuri:
| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Fa meditati...

| TheTimeKiller explică (pentru Daniela_Danieladaniela_1993):

Cu ce bani? Ca de asta ma asculta profesoara sa ma duc la ea la meditatii. Dar eu nu pot sa ma duc ca nu am bani.

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Atunci ia-o cu lingusala uitate in ochii ei cand vorbesti cu ea inspirai incredere si nu uita fi cat mai natural