| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Nu stiu cum sa va intreb dar imi este atat de frica de menstruatie desi o astept. atat de mult.imi este frica ma stresezz.in continu numai la asta ma gandesc vreau sa renunt sa nu mai ma gandesc la tampenia asta dar nu pot.sa renunt adica vreau. dar nu pot.sad ajutati-ma va rog.ma streseaza chestia asta.foarte foarte mult nu mai pot.am dureri de cap. dureri de burta.etc.heeelp dau funda la cel mai bun raspuns va roog cat mai repede va rog si nu raspunsuri din alea intrebare tampita... nu chesti din astea...va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Wow,wow,iubire calmeaza-te,nu vine apocalipsa,si nici nu astepti o minune,nu e asa mare lucru,nu te mai stresa atat,nu o sa se intample nimic,prea dramatizezi situatia,nu e mare lucru,pe mine nu m-a durut nimic, bine eu eram total dezinteresatam, chiar indiferenta.Eu zic sa nu fi chiar atat de...numai acorda atat de multa atentie,totul o sa fie in regula,daca acum faci asa,mai incolo cum vei fi?hee hee

Concluzie: Stai linistita,calmeaza-te, lucrurile vor fi bine, nu mai fi asa de stresata ca nu castigi nimic.

7 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Nu te mai stresa.
Nu poti pati nimic, cand vine ...vine ca asta e pana la urma asa-s fetele.
Eu aveam aproape 10 ani prima data cand am avut menstruatie.
Si nu eram asa agitata ca tine. A venim, am facut ce am avut de facut si gata.

Nu-ti fa griji in legatura cu asta, nu trebuie sa te stresezi atat.
happy

| OglindaOarba a răspuns:

Stai linistita ca nu mori.Este ceva normal de care nu poti scapa.N-ai dc sa-ti fie frica >big grin

| ady1997 a răspuns:

Buna.din cauza ca esti strsata menstruatia intarzie.trebuie sa fii relaxata.pentru ca eu am intrebat un sexolog si el mi-a explicat.mi-a zis ca din cauza stresului menstruatia intarzie.deci nu mai fii asawinking
ai grija de tine:*

| Tania a răspuns:

Eeee stai mai calma,stiu ca de exempu atunci cand iti vine o sa fi domnisoara nu o sa mai fi copil.
O sa apara pana la urma si este mai normal decat crezi, e un lucru sanatos.
Nu te mai gadi atat cand va fi, va fi este o chestie simpla toate femeile sanatoase au asa ceva.
Mie mi-a venit cam pe la sfarsitul clasei a 5a.

| Corina_5887 a răspuns:

Dupa ce o sa iti vina o sa vezi ca te-ai ingrijorat degeaba, este un lucru incomod, uneori chiar plictisitorlaughing...e doar emotia inceputului, am avut si eu o prietena care se agita din cauza asta si dupa ce i-a venit a fost dezamagita si chiar a regretat ca si-a facut atatea griji.

| de3a_4458 a răspuns:

Pai nu ar trebui sa te stresezi asa de tare...E normal, si asta o sa se intample mai devreme saw mai tarziu.Nu o sa vina la o data fixa...dar ia totul mai usor, e ceva ce li se intampla tuturor fetelor happybig hug mee 2winking

| tina27ro10 a răspuns:

Uite bianca si eu eram la fel ca tine la inceput.Mie prima data cand mi-a venit eram in clasa a 4 a in vacanta de vara iti imaginezi ce soc a fost pentru mine era destul de naspa atunci cand fetele spuneau ca nu le-a venit si eu eram prima credeam ca sunt bolnavahappy dar cu timpul mi-am dat seama ca nu este asa nu are de ce sa iti fie frica este ceva normal 4-5 zile in care te simpti mai naspa si dupa gata ai scapat nu te mai stresa atat pentru nimic si incearca sa vorbesti cu cineva mai mare ca tine despre asta succes!:*