| anonima234567 a întrebat:

Nu stiu daca toti aveti o mama ca a mea.a mea e stricta.e rea...chiar daca imi face unele placeri.una sigura refuza sa mi o faca. Nu ma lasa sa am prietenii, sa ies pe afara..nu ma lasa sa am conturi pe retele de socializare. Ma cearta din orice greseala..ma cearta din orice.ce sa fac.ii vorbesc cat de frumos pot.o iubesc.dar ea imi da de inteles ca nu ma iubeste. E greu de inteles...e foarte rea. Nu ma lasa sa fac nimic.

1 răspuns:
| Lily333 a răspuns:

Greu caz. Incearca sa vorbesti cu ea cat mai calm posibil si spune-i ca nu esti de acord cu cele pe care le face, nu vad alta solutie, incearca sa ii spui ca tu chiar o iubesti( probabil asta o va inmuia) si vrei sa o multumesti pe deplin, dar ca nu esti de acord cu asta si chiar daca te intrerupe, tu continua pe un ton cat mai calm, si daca tot nu te asculta as spune sa nu mai fii cuminte. Sa iesi pe afara si s-ti faci prieteni care sa-ti impartaseasca situatia, prieteni adevarati. O sa faca totul mai suportastiu cum altcumva sa te ajut, daca asta nu-ti de ajutor, nu stiu.