| Anonim00089 a întrebat:

sad nu stiu la ce profil sa merg, eu invat cam rau, nu chiar rau, in examen am 5 si 6 iar media generala 5-8 o am de 7, 26. DACA intru la un liceu cu profil stinte ale naturi cu medie de admitere 3.90, trebuie sa inveti bine? sau asa si asa? da la un liceu cu profil economic cu cu medie de admitere 5.14 te poti face contabil etc ( si inca ceva aici : ati trebuie facultate? ) va rog vreau sfaturi si ranspusuri la intrebari, funda celui ce raspunde si da sfaturi mai bune big grin multumesc de ajutor

Răspuns Câştigător
| LittleMinnie a răspuns:

Daca mergi la liceul cu profil economic nu trebuie neaparat sa faci si facultatea, de acolo iesi direct cu meserie cum se zice.dar daca vrei sa te perfectionezi poti face si facultate ...si la stiinte ale naturii e mai greu si e mult de invatat ..plus ca dai bacul din chimie/bio/fizica, romana, mate si daca esti la bilingv din engleza/germana. oricum te sfatuiesc sa mergi la liceul economic daca vrei sa ai o meserie si sa nu mai faci facultatea ..atata timp cat ai o medie cam mica si in plus daca mergi la stiinte trebuie sa faci facultate pentru a te specializa si a lucra undeva. sper ca te-am ajutat happy succes.