| eu.;] a întrebat:

Nu stiu. voi ce faceti cand sunteti tristi? Cateodata, adica cam des mi se intampla chestia asta, ma intreb : oare ce rost am eu in viata?
cateodata chiar simt ca nu sunt buna de nimic...
faza e ca nu sunt multumita de mine.tot mi-am propus sa slabesc, dar nu pot.
nu mai stiu ce sa fac.ma gandesc ca vine vara, merg in mai multe tari, la strand. dar TREBE SA SLABESc.si asta e una din problemele mele
ce sa facsad?straight face

Răspuns Câştigător
| xdgirl18 a răspuns:

Eu cand simt (foarte des) ca nu am rost in lume, merg pe youtube si scriu numele unor persoane care au murit.Cand vad videourile alea triste, ca un om asa de tanar a murit, simt ca am si eu rostul meu in lume.Si nu-ti fa griji, nici eu nu pot slabi, am incercat dar nu pot. XD

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand sunt trista prefer sa nu fac nimic.Pentru ca distrata fiind as gresi lucrul respectiv.Prefer sa ma retrag, sa gandesc, si sa caut solutia.Bineinteles nu prea imi iese, dar macar am certitudinea ca am incercathappy

| Vizitiul a răspuns:

Astea-s probleme? Dar ce sa mai spuna cei cu probleme grave de sanatate, ce sa mai spuna cei muritori de foame, ce sa mai spuna cei ancorati in spitale?
Cum sa n-ai rost pe lume? Te nasti, cresti, te-nmultesti si dai coltul, toate astea pe langa alte idealuri, aspiratii, distractii.
Nu poti sa slabesti? Eventual, nu iti doresti suficient de mult chestia asta. Pentru asta trebuie sa te inarmezi cu veleitate simandicoasa si upavointa.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Pentru ideea cu slabitul: eu cred ca daca tu esti facut sa fii mai facut, asa vei fi orice ai face, dar ai putea incerca sala. Parerea mea e ca e singura metoda care resuseste.

Iar cu rostul in lume... toti avem un rost. Dumnezeu nu a facut nimic fara nici un sens.
Asa ma mai simt si eu, imi doresc sa mor si altele, iar apoi cand ies din starea aceea de "drepresie" sa-i zic asa, vad ca viata nu e chiar asa de cruda.
Oricum pana la urma toti "pierdem". Viata se joaca cu noi, vede de ce suntem buni, iar apoi tot in pamant ne ducem
Dar asta e... decat sa traiesc degeaba mai bine mor pentru ceva! happy

| Licurici_2296 a răspuns:

Cred ca multi dintre noi avem momente de astea.si nu sunt neaparat datorita aspectului fizic si al grasimii in exces.
ideea e sa incerci sa te incurajez, sa nu te mai critici si sa lasi timpul sa curga. daca ai probleme cu fizicul tau, atunci motiveaza-te, iesi la alergare, du-te la sala, cauta pe net idei de mic-dejun, pranz si cina - sanatoase. Daca nu ai totusi parte de o motivatzie adevarata, uita-te la filme sau pur si simplu la poze cu fete bine facute sau cauta filmuletze pe youtube, cum sa faci abdomene etc, pe mine asta ma motiveaza. eu in general sunt slaba, nu am facut sport in viata mea, insa aceeashi burtica o am de la 15 ani, si iti dai seama ca muschii nu erau chiar cei mai tonifiatzi. de la inceputul anului am inceput cu alergari, iar sala - din martie, si mie deja imi place ce vad.
Iar in ceea ce priveshte melancolia, depresia si ''renegarea de sine''hee hee, incearca sa-ti ocupi timpul cu tine si cu grija pentru tine, pur si simplu. Daca nu reushesticeea ce-ti propui pana la vara (care e si f aproape), atunci o sa reushestipana la urmatoarea.

iti urez succes si curaj. Cu totii avem un rol, un rost si un sens pe Terra, Chiar si doar pentru noi inshine.si e de ajuns.
Te pup!

| g00dg1rl a răspuns:

Cand sunt trista ascult melodiile de la voltaj, iar faza cu slabitul, te sfatuiesc sa nu te stresezi atata, oricum nu o sa poti sa slabesti dintr-o data cat o sa vrei tu.Iti recomand sa faci sport in fiecare zi macar 30 de minute, gaseste ceva ce iti place si mai mult ca sigur o sa slabesti. Eu de exemplu fac in fiecare zi Zumba, e o combinatie intre aerobic si dans, are muzica, veselie, inveti sa dansezi, sa te misti. Te distrezi si slabesti in acelasi timp happy