| dallasaf a întrebat:

Hei TPU,am o promblema,nu mare,dar e o problema, am 12 ani 46 de kilograme, 1.52 inaltime, faza e ca ma vad cam grasa...si tot vreau sa slabesc,fac exercitii in fiecare zi,bine nu chiar in fiecare zi,si cateodata mai mananc exagerat.o parere? nu ma simt in apele mele ma tot gandesc ca sunt asa de grasa,si nu stiu ce sa fac, vreo parere? Dau FUNDOI daca rasp.corect va pupicesc

Răspuns Câştigător
| AndreeaZyzy a răspuns:

În primul rand să nu te laşi complexată de kg tale, am 15 ani, 1, 72 ănăltime si 40 de kg si mai nou pozez pentru un magazin de haine dar vreau sa spun ca inainte si eu aveam mari probleme cu kg si nu trebuie sa te infometezi niciodata pentru ca kg se vor dubla dar nici sa nu exagerezi, mananca sanatos si orice dar cu limită ( incearca sa elimi grasimile, si sareawinking ) dimineata alearga macar 15minute, slabeste dar ajuta si la respiratie si inbunatateste activitatea sistemului cardiac, seara fa pentru incepu 10 abdomene, 10 genoflexiuni si alte exercitii fiyice ) dar cate 10 prima yi pentru ca sa nu iti dai corpul peste cap cu aceste schimbari ) a doua yi mai adauga 5 abdomene, genoflexiuni si tot asa in fiecare zi cate 5 si iti garantez ca ai sa slabesti. Ps: SĂ NU EXAGEREYI CU MANCAREA SI NICI SA NU TE INFOMETEZIwinking kiss

1 răspuns:
| AndreeaBunaNebuna a răspuns:

Incearca sa mananci sanatos, fara grasimi, sa nu fie sarat : cartofi fierti, salate, ceaiuri chiar si apa multa inainte de mancare! Poate te-am ajutat putin! big grin