| anda1313 a întrebat:

Ce faceti cand sunteti tristi/suparati? Tocmai am fost parasita si nu stiu ce sa fac, sa ies sa ma plimb, sa merg la cumparaturi, sa ma uit la un film.
Voi ce faceti in astfel de situatii cum reactionati in prima faza? (in afara de clasicul plans). As vrea niste pareri, sfaturi. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi as fi ipocrita zicand ca trec cu vederea si gadesc pozitiv. In astfel de situati, simt cum cade cerul pe mine(daca intr-adevar am tinut la el), si ma retrag intr-un loc, singura, pentru a putea medita asupra situatiei. Apoi ies cu prietenii la o plimbare, si cand revin parca mi se mai schimba gandirea:,, Si ce daca este el fraier, viata merge inainte! ``.

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Mananc delikat.

| andreea7520 a răspuns:

Eu când sunt supărată apelez la cei mai buni prieteni, care încearcă mereu să mă facă să zâmbesc, să râd, după ce ies cu ei mă simt mult mai bine, ajung acasă şi dacă nu mi-a trecut tristeţea asta în totalitate ascult muzică, sunt 3 melodii pe care le tot ascult când sunt tristă şi mă fac mereu să mă simt mai bine: Reamon - Supergirl; Enrique Iglesias - Hero şi Voltaj - Vara trecută, îmi dau mereu o stare de bine! happy Poţi încerca şi tu, prietenii cei mai buni vor încerca mereu să te facă să zâmbeşti când simţi că nu mai eşti în starehee hee

| tim a răspuns:

Delikat? paul27 fata vrea iubire si tu o servesti cu delikt?! asa gol, fara supa? harciog-ule, sfatul tau e bun. Dar e o mica problema acolo la origini, in padure:unii observa ca copacii au crengi. Oricum, in general natura e cel mai bun remediu.Hei,nu ma refeream la canepa.

Răspuns utilizator avertizat
| madycoco a răspuns:

Pai linisteste-te in primul rand. Suna-ti prietenele si iesiti la un suc si la cumparaturi :* Succes!

| doar.eu a răspuns:

Cel mai bun mod de a reduce suferinta este sa te detasezi de ea, sa o privesi din exterior.Sa iti dai seama ca nu a fost sa fie si ca e mai bine asa.Si sa analizezi greselile fiecaruia, ca intr-un final, sa realizezi ca relatia voastra chiar nu functiona.
Orice ai face, sa nu cumva asculti melodii triste sau sa nu te uiti la drame.Acestea te vor infunda mult mai mult in starea ta de depresie
Nu prea stiu ce sfaturi sa iti mai dau, pentru ca nu stiu detalii despre relatia ta...Insa incearca sa vorbesti cu prieteni care stii ca te pot asculta si sa iti petreci cat mai mult timp cu ei. Orice distragere e bine venita
Gandeste-te ca poate ca e mai bine sa fii singura, o perioada, sa iti faci ordine in viata si sa te ocupi mai mult de tine.Sa iti gasesti noi ocupatii, sa cunosti oameni noi. Timpul va vindeca suferinta

| vallery a răspuns:

Incearca sa faci ceva care iti face placere. O plimbare ar fi buna dar si o cafea cu o prietena cu care poti vorbi fara sa te ascunzi, care sa te inteleaga! In prima faza e greu orice ai face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intorc la origini.Nu la mama.In padure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum te simti pentru ca si eu am fost parasita ieri am plans putin noaptea pentru ca ca m-am gandit la el dar iti dau un sfat sa nu apari in fata parintilor tai ca esti trista.Alt sfat nu stiu ce sa iti dau.